Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ad képet új asztali...

Miért nem ad képet új asztali gép?

Figyelt kérdés

Most raktam össze,


Asus strix 360G alaplapra tettem i6 9400F processzor, rátettem videokártyát, betettem 2x8gb ramot.


bedugtam a tápra a 24 pines csatakozót, majd a procinak és a vga nak is bedugtam a 8 pines csatlakozókat, valamint az üress ssd-t is bekötöttem.


Ha bekapcsolom felpörög mind a proci venti, mind a vga 2 vetije, lassan föl le villog az alaplap piros ledje is, tehát elvielg midnen működik.


Ramot cserélgettem össze vissza, minden slotba, de az sem segített.


A videókártyán lévő hdmi-t dugtam be 1080as tv-be, monitor helyett azt használnám, de nem hinném hogy ez a baj. Próbáltam alaplapival is. A tv-nem tetszik neki?


Amit észrevettem, hogy ha a billentyűzeten nyomok egy ctr+alt+del-t, akkor hangosabban elkezd zúgni egy rövid időre, tehát valami történik vele.


Az merült még fel bennem, hogy a ram nem tetszik neki, mert ha kiszedem, és anélkül indítom el, akkor is ugyanúgy csinál mindent, mint amikor bent volt.

Talán túl magas neki a 3000MHZ, a támogatott 2666h-helyett?


Talán a Bios-t kéne frissíteni, mert a 9. generációs proci nem tetszik neki?


Szervizbe Pesten hova tudom vinni, és mennyi kérnek kb. érte, hogy megvizsgálják mi a gond

Nem értek hozzá, megköszönném ha valaki segítene.


Köszönöm előre is!



2020. jan. 15. 13:51
 1/4 A kérdező kommentje:
i5*
2020. jan. 15. 13:55
 2/4 Shaddark ***** válasza:

"A videókártyán lévő hdmi-t dugtam be 1080as tv-be, monitor helyett azt használnám, de nem hinném hogy ez a baj. Próbáltam alaplapival is. A tv-nem tetszik neki?"


Ahhoz hogy ez így működjön (bootoláskor is legyen kép a televízión) állítani kell a biosban.


Amúgy nekem is így megy, a windows bejöveteléig semmit sem látok a tévén :)

Mondjuk nekem van rajta egy monitor is, engem ezért nem zavar.

Dugj rá egy monitort és nézd telepítsd fel azzal a windowst. Utána már nem lesz gond.

2020. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bios-t kellene frissiteni. Anelkul varhatod hogy elinduljon...
2020. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A videókártyára remélem nem a processzor tápkábelét kötötted, hanem a PCIe tápkábelt.

Az alaplapnak kellene egy BIOS frissítés, mivel nem támogatja a 9. generációs processzorokat alapból, csak a 8. generációt fogadja be. A helyedben keresnék az alaplappal egy olyan boltot, ahol sejthető, hogy van elfekvőben egy kósza 8. generációs proci és megkérném az ott dolgozókat, hogy ugyan már frissítsék be a BIOS-t neked.

2020. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!