Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben más egy külső optikai...

Archduke88 kérdése:

Miben más egy külső optikai meghajtó, ami külsőleg van csatlakoztatva egy számítógéphez, illetve annak használata mint ami gépen belül van?

Figyelt kérdés

Szép napot!


Új számítógépet készülök megálmodni!

Igazából már a mostanival is gondban voltam a házat illetően, mert ami igazán tetszett (gépház) abban nem volt kialakítva optikai meghajtónak hely.

Sajnos az esztétika és a minőség rovására sikerült csak olyan gépházat választani amibe végül kerülhetett meghajtó!

Igen!-Igen!

Tisztában vagyok vele, hogy 2020-at írunk!

Én ragaszkodok a kézzel fogható dolgokhoz!

Imádok pl cd venni, hazavinni és kibontani.

Mámor amikor pl vágyok egy új játékra és eltervezem, hogy megakarom venni.

Számomra ez érték!

Az izgalom amikor odaérsz a játék részlegre és nézegeted melyiket szeretnéd megvenni....

Nézegeted a borítóját a doboznak és belegondolsz milyen komolyakat-jókat fogsz játszani vele, és az izgalom ami megelőzi ezt- igazi életérzés...

Alig várod, hogy hazaérj vele, kibontod érzed, hogy a tiéd. Beteszed a cd-t a gépedbe és feltelepíted...

A filmmel ugyanígy vagyok, csak azt tv-n nézem.....

Meg persze más a cél egy filmmel meg egy játékkal.xD

Nem is értem azokat akik csak leülnek gép elé steamen elindítják a letöltést aztán jól van....

Tényleg ennyire elvesznek az értékek a modern világban?


Na!!!

De túlságosan elkanyarodtam a tárgytól!


Szóval kérlek segítsetek nekem.

Ha a számítógépemben nem lesz optikai meghajtó, külső meghajtóval képes leszek mindenre úgy mintha csak a gépben lenne?

Nyilván, de miben lesz más?

Bluray írásra képes eszközt akarok venni, és erre használnám:

Bluray írás, filmnézés, egyéb tartalom pl sorozatok nézése bluray minőségben, játék.

A legfőbb kérdésem, pedig:

Ha külsőleg csatlakoztatom a géphez a meghajtót és játszani szeretnék annak lesz valami hátránya?

Úgyértem mivel usb-n keresztül megy a dolog nem lesz fps vesztés vagy minőség romlás?

Tényleg elszomorító, hogy csili-vili gépház meg minden de egy istenverte meghajtót nem lehet belerakni.....

Szóval kérlek fejtsétek ki nekem ezt ha kérhetem...


Köszönöm az érdemleges, megtisztelő válaszokat.:))


Üdv:


A.



#külső optikai meghajtó #Játék minőség
2020. jan. 16. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek, én a mai napig veszek CDt, DVDt. Össze se lehet hasonlítani a CD hangzását a YouTube, Spotify, mp3, egyéb tömörített formátumokkal. Úgy szól, mintha a zenekar a szobámban lenne. Jó, nem egy párezres mini hifin játszom le, van alatta cucc, de azért közel se audiofil kategória.


Annyi a különbség külső és belső optikai meghajtó között, hogy a külsőt bármikor ki tudod húzni és eltenni, átvinni másik géphez. A belső a gépbe van építve, azt csak úgy tudod eltávolítani, ha szétszeded. Ugyan úgy fog működni.

2020. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nem is értem azokat akik csak leülnek gép elé steamen elindítják a letöltést aztán jól van...."


Most megnéztem, 276 játék van a Steam fiókomon. Ez a 276 játék mindig ott lesz mint elérhető digitális adat. Nem számolgattam de szerintem fél milliónyi tartalom (ha nem több) biztos összegyűlt már az évek alatt.

Ez 10-20-50 stb. év múlva is, amíg a Steam létezni fog és a szerverei menni fognak, 100%-os biztonságban ott lesznek.

Ellenben az optikai lemezekkel, amik: tönkremehetnek a használattól, lejár a szavatosságuk, ellophatják, megrágja a kutya, bent ég a házban, stb. stb. Utána ezt csak súlyos pénzek árán pótolhatod, már ha tudod pótolni egyáltalán.

Én megértem, hogy valaki jobban ragaszkodik a kézzel fogható dolgokhoz, de biztonság és időtállóság szempontjából soha nem fog versenybe szállni az optikai lemez, egy digitálisan elérhetővel.

Csak gondoltam leírom az ellenérvet, én miért nem térnék már vissza soha az optikai lemezekre.

Sok cikk van arról, hogy a gyári nyomatott (nem házilag írott) optikai lemezek is akár 25 év után megadhatják magukat.

Az írott lemezek jobb esetben 10-15 évet kibírnak, aztán szépen elbomlik az anyag amire az adatot írták.


[link]


Nekem is van (volt) kb 600GB zene CD lemezeken. Régen tonna szám szedtem le az mp3 és wav zenéket. Aztán 2017-ben szembesültem vele, hogy az írott lemezek elkezdtek lebomlani. Gyorsan elkezdtem menteni a menthetőt külső HDD-re.

Kb. a 70%-át sikerült is átmásolni, a többi ment a kukába mert egy optikai olvasó sem boldogult vele, annyira "megette" az idő.


A fő kérdésre pedig: semmiben nem különbözik egy külső meghajtó egy belsőtől. Az adatátvitel lehet lassabb ha nem USB 3.0-án csatlakozik a géphez. (vagy 3.1) Feltéve hogy a PC rendelkezik USB 3.0 (vagy 3.1) csatlakozással.

Az optikai olvasó alapból puffereli az adatot a gyorsítótárba, ergo nem közvetlenül a lemezről olvassa be a PC mikor játszol, hanem a gyorsítótárból.

Magyarán ez a legtöbb esetben nem okoz sem FPS sem pedig más problémát, ha pl. nem USB 3.0-án (vagy 3.1-en) csatlakozik a géphez.

Másolásnál vagy írásnál már lehet gond ha nincs 3.0, de feltételezem a géped már rendelkezik 3.0-val.

2020. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
#2, 1991-ben kiadott eredeti zene CDt tegnap nyikkanás nélkül lejátszottam. 29 éves. Most épp egy 1994-ben felvett (nem eredeti) VHSt nézek. Simán megy.
2020. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Nekem volt olyan DVD-m is amit a megírás után már másnap nem tudtam beolvasni. Szerencsére nagy kér nem ért mert a lehető legeslegolcsóbb helyről vásároltam..
2020. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok válaszolók!


Elősször is elnézést a kései reakcióért..

Nagyon köszönöm a válaszotokat, igazán sokat segítettetek!!


A legjobbakat kívánom!



A.

2020. ápr. 23. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!