Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használható lenne ezen a...

Használható lenne ezen a gépen a Windows 10? Vagy ne erőltessem?

Figyelt kérdés

Eredetileg XP-s gép volt, aztán kicsit turbóztam és Win 7-et tettem rá pár éve.


Adatok:

Core 2 Duo E7400 - 2.8GHz

GeForce GTS 250 grafika

8GB DDR 2 Kingston memória

240GB WD Green SSD


Netezésre ( FB, YouTube...) meg filmezésre használható lenne még ez a gép Windows 10 Pro - val?



2020. jan. 16. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapjáraton nem kéne gondot okozzon neki. De arra készülj fel, hogy driver gondok előfordulhatnak.
2020. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
Nem érdemes rátelepíteni a Windows 10-et. Ha megtennéd, alig maradna helyed az SSD-n (a rendszer 70-100 GB-ot foglal és annyit fog idővel igényelni), az öreg hardverek miatt pedig lassú lenne a rendszer. Lassan töltene be a böngésző, lassú lenne a boot, és filmet se tudnál jó minőségben nézni. Addig örülj, amíg nem kell ezt a "szemétszoftverhalmazt" használnod: túlbonyolított, csomó dolgot kell letiltani, hogy használható legyen, mondjuk a játékok jobban futnak rajta... Egy ilyen régivágású gépet inkább XP-n hagynék és régi játékokkal játszanék rajta.
2020. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Nekem win10 van és semmi baja plusz a játékok is jobban futnak alatta mint 7 alatt.
2020. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért az erős túlzás, hogy 70-100GB helyet elvisz a rendszer. Jó az 50-60GB-nak is. Én több, mint két éven keresztül egy 120GB-os SSD-n használtam Win10-et és ha csak nem alkotói frissítésről volt szó (tavaszi/őszi), akkor mindig volt szabadon FIXEN legalább 60-70GB tárhelyem. Az alkotói frissítés maradványait pedig el lehet távolítani, így mindig volt helyem a nagyfrissítés elvégzésére, utána meg egyszerűen töröltem a létrehozott backup-ot. A kérdező 240-es SSD-ről beszélt, szóval nem értem miért maradna alig helye, mikor én fele annyi tárhellyel bőven elevickéltem tárhely-probléma nélkül.

Maga a Windows sem lenne szerintem lassú, vagyis nem tudom. Ha SSD-re telepítesz, akkor valószínűleg a bootidőd ugyanolyan gyors marad kb., a programok ugyanúgy fognak betölteni, szóval azzal nem lesz gondod. Bármi lassulás, amit majd tapasztalsz az a procinak meg a videókártyának lesz köszönhető.

2020. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!