Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell vbioszt frissíteni?

GTX Geforce22 kérdése:

Hogyan kell vbioszt frissíteni?

Figyelt kérdés

a vga nak találtam frissebb VBIOST amit atiflash segítségével ment is egy darabig mert az atiflash nem válaszolt leállt kiléptem gép reset működött majd kicsit gameltem majd megint megpróbáltam hogy mi is volt ez az ati "nem válaszol" ciklus feltettem az előző régi vbiost reset majd megint az új vbios megint leállt de nem adott képet!

hogyan tudom ezt visszacsinálni?



2020. jan. 18. 20:48
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

A számítástechnikában, ami működik nem szabad megjavítani.


Indítsd IGP -vel a gépet, ha szerencséd van úgy vissza tudod flash -elni a PCI-E kari vBIOS -át.

2020. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most alaplapi vga val vagy de hogy kell visszaflashelni mert ugye atiflash nem jó mert most csak vga kivétellel működik
2020. jan. 18. 22:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Atiflash csinál ilyet. Mikor majdnem végig ér a folyamatjelző csík, megáll. Várni kell, és vége is. Milyen kártyád van? Mivel sok kártya rendelkezik dual biossal.
2020. jan. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Asus r7 260x oc 1gb
2020. jan. 19. 07:12
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

Régen úgy sikerült megjavítanom egy elflashelt vBIOS -ú kártyát, hogy beraktam egy sima hagyományos PCI VGA -t (S3 Trio azt hiszem) az volt a fő kártya. DOS -ról boot -olva indítottam a Flash -elő program DOS -os változatát.

Úgy érzékelte a PCI-E kártyát a program, a PCI kártyának hála meg kép is volt.

2020. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De nekem nincs másik vga :/ újratelepítés esetleg?
2020. jan. 19. 09:46
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

Ez nem szoftveres dolog, legalább is nem olyan szoftveres, ami az operációs rendszert is érinti. Szóval az nem segítene.

Szerintem olyan alaplap is jó, amibe 2 db PCI-E foglalat van. És akkor egy másik működő PCI-E kártyával meg lehet csinálni, az könnyebben beszerezhető, mint a PCI kártya. Mert az már csak öreg csotrogányokba van vagy retro kártyaként árulják jó drágán.


Vagy ha ez egyik se opció, akkor marad a szerviz. Már ha találsz olyat aki emberi áron megcsinálja ezt neked.

Illetve írd ki a kérdést a prohardveren is, hátha ott lesz rá jelentkező.

2020. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem szóval elég elvinni a vgat a szervizbe nem kell az egész gépet mivel maga a kártyán van a vbios és ha az oké újra felismeri a rendszerem
2020. jan. 19. 14:22
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Pontosan, csak ne felejtsd el, hogy ez a kártya használt értéke 10-12 ezer körül van. Nagyjából egy GTX750 szint.

Pár szerviz eléggé el van szállva az árakkal, szóval ha ennél többet kérnének abba értelmetlen lenne belemenned. Előtte kérj árajánlatot.

2020. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
okés köszi
2020. jan. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!