Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a fülhallgatót lehet...

Ha a fülhallgatót lehet mikrofonként használni, akkor a mikrofont miért nem lehet hangszóróként használni?

Figyelt kérdés
Ha a számítógép előlapi mikrofonbemenetébe fülhallgatót dugok be, és beleordítok a fülhallgatóba, akkor elég gyenge jelszinttel, de attól még felveszi a hangom. Viszont a mikrofont azt hiába dugom a fejhallgató kimenetbe, abból nem jön ki a hang. Ez azért érdekes, mert hallottam már olyat, hogy valaki véletlenül a fejhallgató kimenetbe dugta a mikrofont, és a mikrofonon jött ki a hang. Nekem miért nem sikerül? Egy sima, olcsó jack csatlakozós mikrofon. Tudom, hogy semmi értelme sincs annak, hogy a mikrofonból szóljon a zene, csupán érdekel, hogy másnak hogy sikerült ezt véletlenül megoldania, mikor nekem szándékosan sem sikerül.

2020. jan. 19. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet az oka, hogy nincs membrán, vagy nem olyan nagy a felülete, hogy hallani is lehessen valamit. (mikrofon ezért nem szól fülhallgató kimenetbe dugva) meg talán azért, mert dinamikus meg elektret mikrofonok teljesen másképp működnek.

Hangszóró esetén rezeg a membrán - hogy visszafelé miért negy a vezetéken a hang, nem tudom, én is tapasztaltam, hogy kellett mikrofon, nem volt kéznél, előkaptam két kis hangszórót, szám elé tarotottam mindkettőt, beszéltem vele... Másik oldalon: "pfff, mi van, alig hallak, olyan mintha ki lennél hangosítva".

2020. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!