Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek 2x4gb ddr4 ram...

Zoli1333 kérdése:

Szerintetek 2x4gb ddr4 ram elég lenne játékokhoz?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mivel ramot kéne még vásároljak,jelenleg 10gb ddr3 van a gépembe de a win 10 alapból elvesz 3gb-ot.
2020. jan. 20. 20:46
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:

Egyrészt ha ramot kell vásárolnod akkor gyanítom DDR3 kell ha most az van a gépedben.


(nézz utána hogy mi megy az alaplapodba)


Persze kérdés mennyi pénzed van és mivel játszol illetve mire használod a gépedet.


Sok ramot meg lehet sproloni a fölösleges dolgokat állitsd le a játék idejére, pld a chrome irtózatos mennyiséget be tud zabálni RAM ból.

2020. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a DDR4 16GB-ból alap esetben csak a win 10 max 2GB-ot eszik meg. Átlagban 1,7 körül szokott lenni. Szóval nálad valami a háttérben futó alkalmazás zabál 3 gigát.

Kezeli az alaplapod a DDR4-et egyáltalán? Attól is függ milyen játékokkal akarsz játszani. Van amihez már a 8GB is édeskevés.

Minden esetre én ha most bővítenék memóriát, és a lapom meg a CPU kezelne magasabb frekvenciás DDR4 RAM-ot, akkor nem küszködnék 8 gigával.

Inkább spórolnék (ha nem lenne rá pénz) és vennék 2x8-at.

Egyébként már 25 ezer körül lehet kapni 2x8-at. Jelenleg 16GB 2-3 évig biztosan elég lesz. A 8GB viszont már most is karcos, főleg memória igényes játékoknál.

2020. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az IGP lesz a ludas szerintem. Van külön videókártyád? Ha nincs, megvan a válasz, hogy mi eszik ennyit.

8GB RAM kompromisszumos gaming-hez elég lenne. Manapság már egyre inkább kezdünk túlhaladni a maximum 16GB RAM-on is, minimumnak is van pár játék, ami már 10-12GB körül bekér magának.

2020. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!