Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy titasugaras nyomtatónál...

Egy titasugaras nyomtatónál mennyire számít jó aránynak ha 2000 kinyomtatott oldal után tönkremennek a patronok?

Figyelt kérdés

Egy év alatt használtam ennyit, és bár nem az első nyomtatóm de sosem figyeltem hogy hány oldal után, max hogy hény hónap vagy év után kell cserélni a patront. Külső tinta tartállyal használom. Azt hogy az előzőeknél mennyit nyomtattam nem tudom csak azt hogy kb két évente cseréltük a patonokat bennük. Ezt a nyomtatót tavaj január elején vettük és még a gyári hozzá kapott patronokat használtuk idáig.


Amúgy Canon Pixma MX495 nyomtató PG545/546 patronokkal.



2020. jan. 24. 13:36
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Tintasugarasnál nem a kifogyás, hanem a beszáradás/eldugulás a leginkább problémás.

Utántöltöttnél vagy eldugul vagy kifolyik álló helyzetében, a gyári csak bedugulni szokott a rászáradó festéktől.


Az oldalszám nem meghatározó 1-1 élettartamnál, hiszen ritka soros 1 oldalas nyomtatásnál sokáig kitart, max dpi-vel nem takarékosan nyomtatva gyorsabban fogy, míg sötét képek, ábrák nyomtatásával pár száz oldal után ki is ürül.

Ha jól zár a gumi, ami parkoló helyzetben a kazetta aljára tapad és előtte rendesen letisztították a gumilapkák, akkor hosszú életű lehet.

2020. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2000 oldal az elég jó. Nekem egy régi HP kb 400 oldalt bírt egy patronnal.
2020. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Canon fűtőelemes technológiát használ, ami sajnos a leghajlamosabb a beszáradásra. Nem véletlen, hogy a Canon a gyári tartályos nyomtatói mellé pótfejet is szokott mellékelni. :)


Két módon tudsz védekezni a beszáradás ellen: Gyakori nyomtatás. Vagy ha nem akarsz nyomtatni, akkor hetente egyszer-kétszer kapcsold be, hogy átmossa tintával magát.

2020. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!