Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptopot lenne érdemes...

Melyik laptopot lenne érdemes választani? Egyik AMD másik Intlel procival van felszerelve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nem értek ehhez, új laptopt vennék és kinéztem két félét, az egyik egy HP, amiben egy 10. generációs intel i5 (1035G1) proci van intel UHD graphics-sal, a másik egy ASUS ami AMD Ryzen 5 3500U procival és AMD Radeon Vega 8 Graphics-sal van szerelve. Ezt a két különbséget leszámítva mindkettő 8 Gb RAM-mal és 512 Gb SSD-vel rendelkezik. Nem értek hozzá, de sokat olvastam utánuk. Azt írják az intel proci gyorsabb, viszont az AMD-s grafika jobb... Elsősorban AutoCad-hez kellene nekem és nem tudom melyiket lenne érdemes választani. Tudnátok segíteni? Árban teljesen megegyeznek, a keretbe ezek férnek bele... Előre is köszönöm a válaszokat!! :)



2020. jan. 27. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
2020. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Autocadhez egyértelműen a jobb videókártyás verzió kell, mivel a procik majdnem ugyanolyanok, így az AMD-s verziót látom jobbnak. Egyébként 16 giga RAM-al kérd, ha teheted.
2020. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
10-11 százalékkal gyorsabb az intel cpu, az amd gpu meg 30-40 százalékkal teljesít jobban(elég nagy szórás, de ez a helyzet, tesztfüggő). A cpu különbséget legfeljebb benchmarkok alatt vennéd észre szvsz. A 8gb ram tényleg kevés lesz.
2020. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az AMD-s gépet venném, mivel CAD alatt nem árt az erősebb GPU. Viszont számolj úgy, hogy a memóriát minél hamarabb érdemes a maximumra bővíteni.
2020. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Az első kommentelő által küldött oldalon hasonlítottam össze őket és én is úgy láttam, hogy az AMD-s jobb lenne. Gondoltam megkérdezek olyanokat, akik értenek hozzá. :) Még annyi, hogy a memória bővítést mennyire nehéz otthon kivitelezni?
2020. jan. 27. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges otthon, ha már veszel egy zsír új laptopot, akkor kérheted, hogy a szintén náluk vásárolt memória modulokat is tegyék bele. Nem érdemes egyénileg ilyet, mert ha bármit elcseszel, akkor jelentős összegű kárt csinálsz.
2020. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!