Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Pentium Dual-Core E6500...

Albigator kérdése:

Intel Pentium Dual-Core E6500 2.93GHz tuningolás? Lehet / érdemes-e overclockolni az említett processzort a gyári hűtőjével, semmilyen egyéb ráfordítással (pl másik venti) kockázatmentesen? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

A config:

Alaplap: Gigabyte g31M-ES2L (775)

RAM (DDR2): Mushkin 2 GB pc26400 800 MHz

KINGMAX KLEE88F-B8NU6 NNIS 2 GB 1066 MHz azaz nem Dual Channelben vannak és csak 800 MHz-en muzsikálnak

Táp: LC-Power Office Series LC420H-12 V1.3 420W

Ház: HKC 7041NS

A többi nem tudom mennyire fontos azért leírom az esetleges fogyasztás számítás miatt:

VGA: GIGABYTE GF GT240 1GB

HDD: WD Green 5000AADS (500 GB, 7200 rpm)

WD Blue WD10EZEX (1TB, 7200 rpm)

SSD: Samsung 850 EVO 250GB

CD/DVD író: LG GH22NS50

(2 billentyűzet, 1 egér :D )

(Win10 64 bit)


Amit esetleg még tudni kell:

Aida 64 Stress teszt során a legnagyobb hőmérséklet 55°C, de itt vannak az eredmények:

[link]

[link]

A táp venti nem olyan rég kerregett de a WD40 segített rajta, most azt hiszem minden rendben vele. Nincs a házban semmilyen venti, viszont mivel fölső tápos a gép, ezért az talán kavar egy kis levegőt az alaplap irányába is.

A proci hűtőpasztája soha nem volt "cserélve" és a gép már majdnem 8 éves.. Tudom ez nem egészséges de ahhoz nem merek nyúlni.

A "vegyél másik gépet" válasz nem ér, szeretnék majd idővel de most nem aktuális. :)

Bios-os manuális húzás és utána tesztelés érdekelne engem "szájbarágósan" .

Előre is köszi.



#tuning #overclocking.
2018. febr. 13. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a táp mellett egy Word-öt nem mernék megnyitni, nemhogy tuningolni...
2018. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert mi a baj a táppal? Annyira öreg vagy rossz?

Amúgy nem hogy a Word, de a GTA 5 is elmegy ezen a konfigon...

2018. febr. 18. 16:08
 3/3 A kérdező kommentje:

Közben eddig annyit csináltam, ami még nem számít tuningnak, hogy a szorzót 9-esről 10-esre aztán 11esre állítottam, így értem el a gyári max, 2.93 GHz frekvenciát.

Az eredmények:

[link]

[link]

[link]

2018. márc. 5. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!