Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újraindul a gép ha bármit...

Újraindul a gép ha bármit csinálok. Mi lehet a hibás?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a számítógép tökéletesen fut amíg nem csinálok semmit, de nem sokkal azután, hogy megnyitom a start menüt, valami játékot, mappát újraindul. Nem mindentől, pl.: feladatkezelőt meg tudom nyitni, meg egy két dolgot. Nem értem miért.


Arra gondoltam, hogy hibásak a windwos fájlok. De újratelepítés után is előjön a probléma. Emellett csak egy régi merevlemezre sikerült felraknom mert az SSD-re ha felpróbálom rakni azt írja, hogy a vindows váratlan hibát észlel ezért újrainul mielőtt betöltene.


Feltehetően Alaplap vagy CPU probléma, esetleg RAM. Mert Videókártya nélkül is csinálja, és bárhogy próbálom belerakni a (2x4Gb) Ramot, egyenként, felcserélve, minden, ugyanaz marad. Ha hibás lenne a ram, akkor az egyikkel müködne gondolom, de amióta egy rammal és GPU nélkül fut azóta mégrosszabb.


Azelőtt az eseménynaplót el tudtam érni és Kernel Power 41 63 hibára különböző bugcheck kódokra (29x főleg, meg 0) hivatkozott. Emellett eddig kék halállal állt le, Whea Uncorrectable Error, mostmár ezt sem írja csak újraindul.


Régebben más merevlemezzel, tápegységgel is ugyanezt csinálta ez a RAM + CPU + Alaplap kombó. SZóval fixen ezek valamelyike hibás. Hogy tudnám megállapítani úgy, hogy még Csökkentett Módban is kékhalált kap?



2020. jan. 27. 18:06
 1/4 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy nem tudom őket külön külön tesztelni, maximum más rammal, mert egyik ismerősömnek és persze nekem sincs felesleges alaplapom vagy processzorom ilyen szériában AM3+
2020. jan. 27. 18:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáltad kitakarítani és újra pasztázni ? Lehet túlmelegszik a proci ezért inkább lekapcsolja magát. Esetleg BIOS reset ? (ha akár véletlenül is húztad a procit vagy túlhúztad)
2020. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen sajnos próbáltam, újrapasztáztam és 60 fok fölé soha sem megy a proci max hajtáson, egyébként 30-40 között van. A bios frissítve és resetelve is volt. Az elemet is kivettem visszaraktam már.
2020. jan. 27. 19:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként nem volt húzva vagy megterhelve sem a processzor, ezért gyanakszom az alaplapra inkább.
2020. jan. 27. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!