Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rengeteg rövid és a végén 3...

Bl10 kérdése:

Rengeteg rövid és a végén 3 hosszabb csipogás. Mi lehet a problémája a számítógépemnek?

Figyelt kérdés
Mikor a processzort kicseréltem egy másikra akkor még rendesen működött, de mikor visszaraktam az előzőt akkor kezdett bele ilyen féle csipogásba. Azóta próbálkoztam még a tápcsatlakozók és a memória megigazításával de nem történt javulás. A másik processzorral is megpróbáltam, de hiába. A csipogások e szerint történnek: rengeteg rövid (50+) és aztán 3 hosszabb csipogás. Aztán kezdődik előről az egész. Egyébként elvileg AMI típusú bios van az alaplapon.
2020. jan. 29. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Alaplap pontos neve és "bios beep codes" beírása Google-be, vagy alaplap kézikönyve valószínűleg írja.
2020. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az alaplap pontos típusa: GIGABYTE H81M-S2V, konkrétan erról az alaplapról nem találtam bios jelzést, egyébként elvileg AMI féle bios van az alaplapon. De egyártalán nem találtam olyan jelzést, mint amilyet tapasztaltam. De a kézikönyvben sem találtam semmit erről.
2020. jan. 29. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
50+ sípolás nem létezik. Próbáld megtalálni, hogy hol kezd ismétlődni a rövid sípolás. Szerintem az a három hosszú csak annyit jelent, hogy a sorozatok már x alkalommal megismétlődtek, "csinálj valamit".
2020. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már megoldottam. :-D Valamit rosszul csináltam akkor vagy nem tudom. Talán valahogy rosszul raktam be a processzort. Jelenleg egy i5 van a gépemben, de van egy Pentium-om is ugyanolyan foglalathoz. Gondoltam letesztelem a Pentium-ot, mert majd be kell raknom egy másik gépbe. Szóval mikor először kicseréltem, akkor jól ment minden, rendesen elindult a windows és ki is írta a proci nevét. Aztán visszacseréltem az i5-re és itt kezdődtek a gondok. Akkor történt az a csipogás. A csatlakozókat és a kártyákat megigazítottam, a procit megint cseréltem, de akkor sem múlt el. Ez után kezdtem el az interneten keresgélni, de erről a jelzésről nem találtam semmit ezért megkérdeztem itt. Később megint beraktam az i5-öt és akkor már normálisan indult, viszont valamiért a Windows a Pentium-nak nézte és lezárt 2 magot. Utána még megint kipróbáltam a Pentium-ot és innentől már minden rendesen működött. Újra visszaraktam az i5-öt és már végeztem.
2020. jan. 29. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!