Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 éves laptop - ha nincs áram...

Krampus kérdése:

2 éves laptop - ha nincs áram alatt, egyből kikapcsol, noha 90% a töltöttség állapota. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Részletében: az aksi mindig be volt dugva a 2 év alatt, 98%ban adapterről ment. pár hete kezdte el, hogy kb 20%nál kikapcsolt, majd ez a 20% felment egészen ma már 100%ig, hiszen amint kihúzom a töltőből, egyből kikapcsol. 2 évet bírna egy aksi ma már? vagy a win10 ilyen vacak? akinek van ötlete , esetleg valami program megmondja a problémát, stb írja meg. köszi.

2020. febr. 3. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elhasználódott az akku. Akkucsere a megoldás, vagy használod hálózatról permanensen.
2020. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Estleg újra kéne kalibráltatni, de szerintem ennek már annyi.

LAptop függő, de pl itt, ha nem is érted teljesen, van egy screenshot DELL laptopnál hol nézhető meg BIOS-ban a status


Nem próbáltam, de esetleg ezt futtasd megfelelő jogosultsággal:


powercfg /batteryreport


Elvileg a felhasználó mappájába berak egy html fájlt..

[link]

2020. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs a #2-es számú hozzászólásomban ott maradt 2.mondat másik linkhez tartozott volna, csak közben szerintem ez jobb..
2020. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:
100%

Meghalt az akku.

Hiába nem használtad az akkut, ha hálózatról ment évekig és az akkut 100%-on tartotta attól is tönkre megy.


Újabb laptopokon beállítható hogy hálózati üzem esetén hány százalék alatt kezdje tölteni és hány százalékig.

Azzal részben elkerülhető ez a probléma.

2020. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!