Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kifizetődőbb hosszú távon...

Kifizetődőbb hosszú távon notebookot használni, mint az asztali gépet?

Figyelt kérdés
A jövőben szeretnék spórolni egy kicsit, és erre is gondoltam. Mivel elég sokat használom a gépemet (asztali), így felvetődött bennem, hogy hosszú távon nem lenne-e kifizetődőbb egy notebook, mint ez a traktor? Gondolok itt áramszámlára, meghibásodásokra, stb.. Nem nagyon értek hozzá :S
2010. júl. 22. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Áramban kevesebbet fogyaszt a laptopp, de meghibásodás esetén sokba kerül.

Ha veszel max nagyon megbízhatót mint pl a DELL, mert van olyan modell ami alig húzza tovább hiba nélkül mint az 1 éves garancia idő.


Laptopot venni még amúgy hely takarékosságból éri meg a nyilvánvaló hordozhatóságon felül.

2010. júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
kevesebbet fogyaszt, ha viszont elromlik rajta vmi, esetleg bővíteni szeretnéd, lényegesen többet kell rá költened. ha csak otthon használnád és nem zavar nagyon a gép hangja érdemesebb asztali gépet választani.
2010. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kifizetedőbb egy laptopot venni .Az asztali pc-k ideje meg különben is lejárt ,sikeres ember már olyant nem is vesz meg.
2010. júl. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előttem íróra ne hallgass , beszél össze vissza de azt se tudja hogy miről...
2010. júl. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.Ha normális laptopot/netbookot (a netbook nagyon kicsi) akarsz használni mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.Egy jó dell kb 300000nél kezdődik.Egy gépet meg már 150 ezerből is vehetsz.A különbözetet pedig költheted a villanyszámlára
2010. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért sok lehetőség van a spórolásra asztali gép esetén is. A rendszerpartíció alá tehetsz egy SSD-t: nagyon minimális fogyasztás és hőtermelés teljesen némán, de a 2,5"-os merevlemezek is jóval kevesebbet fogyasztanak mint a nagy 3,5"-os szörnyek. Tápot is lecserélheted, van már 90% feletti hatásfokú táp is. Ha most veszel gépet akkor eleve választhatsz energiatakarékos alkatrészeket. Csak pénz kérdése az egész. Tegyük fel, hogy 300e egy erős notebook, amiben már a vga is jobb az átlagtól. Ha ezt egy asztalira költöd, akkor jóval több erő áll majd rendelkezésedre nagyon alacsony fogyasztás mellett (az asztali átlaghoz képest) és nyomós érv a könnyű szerelhetőség, bővíthetőség stb... Én azt mondom, hogy ha nem feltétlenül szükséglet a mobilitás akkor inkább asztalit!
2010. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Asztalit szerintem se vegyél meg .Nekünk van egy ,300 Wattot eszik ,a laptop meg csak 30 -at,és azért ez nem mindegy ma már.
2010. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kifizetedőbb egy laptopot venni .Az asztali pc-k ideje meg különben is lejárt ,sikeres ember már olyant nem is vesz meg.

Nos a sikeres ember ezek szerint nem az eszével keresi a pénzt!

Van asztalim otthoni használatra mert kényelmes, full HD 22" monitor stb. Van laptopom gamer MSI hordozhatósága miatt, hasonló teljesítménnyel. Nem érzem magam sikeres embernek bár középvezető vagyok egy nemzetközi logisztikai cégnél. De a lényeg a laptop ténylegesen kevesebbet fogyaszt, viszont nem korlátlan a használati idő még hálózatról sem mivel idővel túl melegszik (főleg az ilyen teljesítményűek 100%-os kihasználtsággal)Ezáltal az alkatrészek is hamarabb elhasználódnak és lényegesen drágábbak mint egy asztali géphez. tehát ha nem a mobilitás a fő szempont, vagy a menőzés lényegesen olcsóbb egy asztali gépet meg vásárolni és szervizelni mint egy hasonló teljesítményű laptopot.

2010. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"....Egy jó dell kb 300000nél kezdődik...."


Ez nagyon nem igaz, vagyis inkább eléggé szubjektív hogy kinek mi a "jó".

Én pl munka gépnek (szerkesztés) vettem tavaly egy Dell Inspiron 1545 bruttó 140ezer volt felturbozott memóriával, 5 év garancia!

Naponta használom és nagyon jó gép.

2010. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!