Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet, hogy nem forognak...

Lehet, hogy nem forognak (rendesen) a ventilátoraim?

Figyelt kérdés

Egy ideje arra lettem figyelmes, hogy jóval halkabb az asztali gépem, mint amilyen szokott lenni... Bár valamennyire érzem, hogy fújja a levegőt hátul, azt viszont nem tudom, hogy ezelőtt jobban fújta e...

A Hard Disk Sentinel 34 °C-ot ír a HDD-re, az AIDA64 Extreme pedig 28 °C-ot ír a CPU-ra (és 47 °C-ot valamilyen PCH diódára), a BIOS pedig azt írja ki, hogy mindkét ventilátor működik... A gép egész nap ment... Nem tudom ezek az adatok mennyire megbízhatóak... Szerintetek elvigyem azért szervizbe vagy nincs vele semmi gond? Mármint a ventilátorokkal...



#hiba #HDD #ventilátor #CPU #Hard Disk Sentinel. AIDA64 Extreme
2020. febr. 5. 17:46
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

HA újabb fajta BIOS-od van, az képes kijelezni a forgási sebességeket mind CPU mind ház (ha be van kötve és jó helyre).

1200-as fordulat felett jó az érték, de pl. AMD esetében szokott lenni opció, hogy amíg nem kell, a venti nem megy, vagy csak pl. 800-as fordulattal.


A halkulás abból adódhat, hogy a hűtőbordák között a porcicák megtelepedtek, így a huzatnak már nincs akkora hangja, hiszen ez a vatta szerű anyag tompítja a szelet és a hangot is.

Szerviz felesleges, elég kitisztogatni, vagy ha a hők jók, csak a fordulatot ellenőrizni a BIOS-ban, de valószínűleg azok is jók lesznek.


HDD 55-60 fokig (egyesek 58 foktól rendszeresen kalibrálnak, tehát hallható a túlmelegedés), CPU típusfüggő 54-80 fokig, VGA 60-70 fokig megfelelő.

2020. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elég régi gépem van (2016-ban vettem használtan, már akkor is 4-5 éves volt...), szerintem a BIOS ezt nem tudja, mindenesetre azért nagyon köszönöm a választ!
2020. febr. 6. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!