Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez gyárilag ilyen?

Ez gyárilag ilyen?

Figyelt kérdés

[link]

Adott egy 450w tápegység és a 24pin-ból egy üres,mint a képen. Ez nem lehet probléma?

Mivel vettem uj gépet,de a régi táp maradt,de nem hajlandó a gép képet adni,pedig beindul minden venti és a hdd is.


Mi lehet a baj? A gép csak a 4pines kábellal hajlandó elindulni a cpu-n. Van 2db 8pin még a tápon,de ha azt rádugom nem indul.


Bocsánat ez igy már 2 kérdés. Akinek van valami ötlete kérem irjon!



#tápegység #SYSTEM POWER
2020. febr. 11. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a táppal bármi gond lenne, vagy a csatlakozóval, el sem indulna.

Milyen videókártya ? adtál neki áramot (ha kell) ?

2020. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

2 géppel próbáltam,de egyik sem ad képet.

Közben az 1-ik 8pines-el is elindult,de kép továbbra sincs


Az egyik egy Ryzen gép abban R9 280x kártyával

A másik i5 gépben gtx 960 ,de van alaplapi azzal sem

2020. febr. 11. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert a 8 pinesek a vga-ba szokták dugni.
2020. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"és a 24pin-ból egy üres,mint a képen"

A 20. tű a szabvány szerint üres.

[link] - NC = Not Connected


Bővebben: Intel - ATX12V Power Supply Design Guide (ATX V2.4) [ [link] ], 26-27. oldal.

2020. febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shaddark ***** válasza:

Kell egy sok pines az alaplapra (20), nem baj ha nincs bekötve valamelyik. Azért van 2 darabból mert a mai erős procik túlterhelnék az 5v-os ágat ezért a 12v-os ágból szedik le maguknak a tápfeszt és átalakítják.


Kell egy másik 4 vagy 6 pines az alaplapra. - Nem írtad milyen alaplapod van...

Ez adja a PCI-E portnak a + tápfeszt. Azért van hogy ne égjen le az alaplap a nagy teljesítményű videokártya miatt, így eloszlik az áram vezetése mert nem a port sínen megy az összes áram.


Kell 2 hatpines (R9 280x) a videokártyába.


Ha mind meg van, mennie kell ha nem hibás valami az alaplapon és a régi tápod is elbírja (Amit kétlek).

2020. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az alaplapon 2 fajta tápcsatlakozó szokott lenni:

* egy 20+4 tűs alap tápcsatlakozó (P1) - ez szolgál az alaplap tápellátására

* egy vagy kettő darab 4 tűs +12V2 csatlakozó (P4) - ez szolgál a nagyobb tápfelvételű processzor tápellátására


A videokártya 2 forrásból kap tápfeszültséget:

* Eleve ott van az alaplapra csatlakozó PCI Express aljzat - ez 75 W-tal terhelhető

* Illetve a tápegység szokott adni további PCI Express 6+2 tűs tápdugókat (12 V-os feszültséget adnak le). A 6 tűs tápdugó max 75, a 8 tűs tápdugó (ami nem összekeverendő a 2*4 tűs tápdugóval - más a kiosztása) max 150 W-tal terhelhető.


Utóbbiról bővebben:

[link]


A GTX 960 specifikációja ( [link] ) szerint max 160 W-tot vesz fel, de ha abból indulunk ki, hogy van rajta egy darab 6 tűs tápcsatlakozó, akkor a maximum elvi tápfelvétel 75 (PCIe aljzat) + 75 (6 tűs PCIe tápdugó) = 150 W. Ehhez egy rendes 450 W-os tápegység bőven elég (ezért szokott a GPU/videokártya gyártója 350-400 W-os tápegységet javasolni hozzá).


Az R9 280x specifikációi szerint ( [link] ) 250 W-tot vesz fel, de a tápcsatlakozók alapján maximum 75 (PCIe aljzat) + 75 (6 tűs PCIe tápdugó) + 150 W (8 tűs PCIe tápdugó) = 300 W max tápfelvétellel számolhatunk - ehhez már egy 450 W-os táp már eléggé kicentizett választás (nem hiába javasol a GPU/videokártya gyártója nagyobb terhelhetőségű tápot).

2020. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A tápegység neve Be quiet 450w system power aktiv pfc

Ezt használtam évekig egy i7 2600+R9 280x-el semmi probléma nem volt. Csak pár játékot játszottam vele,de a fogyasztásmérö szerint nem érte el a konfig a 300w.

A tápegységen meg azt irja,hogy elvileg 432w le tud adni!(elvileg)


A gtx 960-on egy darab 8pines bemenet van.


Ha a cpuhoz a 4pinest kötöm,akkor gond nélkül elindul,de a 8pinessel nem. Három darab 8pines van a tápon,de csak az egyikkel indul el a gép,de akkor sincs kép.

Az alaplap Msi Z77A-G43

2020. febr. 11. 15:54
 8/10 anonim ***** válasza:

"A tápegység neve Be quiet 450w system power aktiv pfc"

System Power 7-es széria?


"A tápegységen meg azt irja,hogy elvileg 432w le tud adni!(elvileg)"

A gyártó oldalán specifikációk alapján a 432 W a 12 V-os ág maximum terhelhetősége.


"Csak pár játékot játszottam vele,de a fogyasztásmérö szerint nem érte el a konfig a 300w."

Ugyanis a gép átlag tápfelvétele kevesebb, mint a maximum elvi elérhető.


"Három darab 8pines van a tápon,de csak az egyikkel indul el a gép,de akkor sincs kép."

Az egyik 8 tűs (P8), az 2*4 tűs (2*P4) - az az alaplaphoz (a processzorhoz) való - azt ne kösd a videokártyára.

A két további 8 tűs (PCIe) 6+2 tűs - az való a videokártyához.

2020. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kiderült,hogy a tápegység miatt van a probléma.


Mi lehet a baja? Megy a táp és a gép is bekapcsol,de nincs kép.

Másik táppal simán van kép. Meg lehetne ezt javitani?

2020. febr. 11. 20:18
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: a Be Quiet System Power (7) szériája két darab 12 V-os ággal rendelkezik.


Az egyik ág általában a processzort és a meghajtókat, a másik ág meg a videokártyát látja el.


Ha csak a videokártya nem működik, az utalhat arra, hogy a második 12 V-os ág túláramvédelme aktiválódott és megvédte a videokártyát a leégéstől (már ha jól értelmeztem, a videokártya egy másik táppal működik).


Ezen teszt:

[link]

szerint a védelmet egy WT7527-ess IC

[link]

látja el.


Az alábbi cikkek:

* [link]

* [link]

szépen leírják, hogyan működnek ezek a védelmek.


Ha nagy szerencséd van, akkor csak a második 12 V-os ágban lehet hiba - egy elektrotechnikában jártas ki tudná mérni, hogy melyik alkatrész a hibás és ki tudná cserélni.


De inkább azt mondanám, hogy szerezz be egy új tápot.

2020. febr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!