Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért írja 64gb-os pendriveom...

Miért írja 64gb-os pendriveom azt írja, hogy 32gb-os?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy kb.: 1 éve vettem egy 64gb-os pendrive-ot, hogy filmeket rakjak rá, majd nézzem a tv-n.

Eddig szápen írta, hogy 64gb-os, több film ráfért (kb.4) de most hogy raknék rá megint egy filmet azt írja, hogy 32gb os. Próbáltam leformázni, de ott is csak azt tudom kiválasztani kapacitásnak, hogy 32gb. Miért csinálja ezt a pendrive? Hogy lehet megoldani?



2020. febr. 13. 08:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Inkább exFat -be formázd particionálás előtt/után..
2020. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. Jó lett.
2020. febr. 14. 11:18
 13/18 anonim ***** válasza:
#10 én nagyon nem formáznék pendrivot ntfs-be. Csomó minden nem komatibilis az ntfs-el. Ha pl tv-be vagy valamilyen zenelejátszóba dugod be és használni akarod akkor 90% nem fog működni. Másrészt rengeteg olyan jogkört is tárol ami tök felesleges egy pendrivera. Mellesleg problémát is okozhat ha mondjuk egy file-ra mappára be van állítva hogy csak xy user olvashatja, mert másik gépen nem lehet majd megnyitni. persze ez ritkábban fordul elő de ha nem figyel az ember előfordulhat. Az exFat filerendszer kimondottan a nagyméretű usb flash meghajtók számára kitalált fájlrendszer én még mindig azt javasolom hogy erre formázd. (exFat -nak annyi hátránya van hogy windows vista előtti oprendszerek nem kezelik)
2020. febr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
És még + információ az ntfs-t azért sem ajánlom mert megrövidíti a flash meghajtók élettartamát az állandó fájl indexelés miatt.
2020. febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13: Az exFat-ot már az XP is kezeli.

[link]

2020. febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#13 igaz. általánosságban írtam csak. De egyébként 2020-ban nem kéne már ennek relevánsnak lennie hogy az xp kezeli-e vagy sem :D De hát vannak akik leragadtak a múlt században azért írtam csak le.
2020. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#15- akart lenni az a 13 :D
2020. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
én exFat ba formáztam, mert NFST-ben nem kezelte a TV.
2020. febr. 14. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!