Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy 4 gb-os pendriveom,...

Van egy 4 gb-os pendriveom, de azt írja hogy csak 249 mb a teljes hely. Nincs rajta semmi de mégis azt írja NTFs rendszernél hogy 26mb foglalt, Fat formázás után üres lesz, mi a teendő?

Figyelt kérdés

2019. júl. 31. 15:27
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Egyrészt formázd FAT32-re, az 4GB-t simán elvisz, másrészt elképzelhető, hogy valaki boot-usb-t készített belőle, így esetleg rejtett partícióval is rendelkezhet.


Low level formázással elvileg vissza lehet hozni a rendes méretet, de ezt többnyire a chip-gyártó (nem a pen gyártója) adja ki. Emellett, hogy tudni kell a benne levő vezérlő-chip típusát, meg kell szerezni a low level formázót hozzá, ha nincs ilyen, akkor firmware-t és hozzá a feltöltő programot.

Szóval hozzáértés nélkül nem ajánlom, csak a Fat32-re formázást, esetleg az újraparticionálást.


Win8-tól a pent gyorsítótárnak is használja a win (ReadyBoost-nak nevezi). E újítás nem 1 penemet tette tönkre, amit hosszas munkával, firmware újrarakással tudtam csak rendbe hozni teljes adatvesztéssel. Úgyhogy lehet win probléma is, hogy láthatatlanul lefoglalja a helyet.

2019. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom!
2019. júl. 31. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi hókuszpókusz nem kell. Valószínűleg csak egy 249 MB-os partíció van rajta. azt törlöd és utána létrehozol egy partíciót a lehető legnagyobb méretben és ott is lesz a teljes 3.72 GB-os partíció.
2019. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindezt a lemezkezelőben csináld. Mindent törölj rajta, ahogy mondták...
2019. júl. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott közben kitakarítottam és utana uj partíciót hoztam létre, köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 6. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!