Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » S. O. S. nem indul el a...

S. O. S. nem indul el a gépem, csak zúg a ventilátor, ez már kuka?

Figyelt kérdés
Sajnos abszolút nem értek hozzá, viszont dolgoznom kéne rajta. Bekapcsolom, felzúg, majd két másodperc múlva leáll, ezután két másodperc csönd következik és újra felzúg, ezután már folyamatosan zúg, és a monitor nem ad képet. Belül a házban egy piros led ég folyamatosan (ez nem tudom hogy normális-e, sose néztem még be a rácson :((( )
2020. febr. 13. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A piros LED próbálná neked megsúgni, mi a probléma. Körülette kell legyen valami felirat (RAM(memory), CPU stb).
2020. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez alapján sajnos nem lehet megmondani hogy mi a hiba... Több is lehet. Lehet ram cpu vga halt meg, vagy csak ezekközül bármelyik kimozdult rosszul érintkezik.. Vagy ha nyulkált valaki a bios-ban akkor el lett ellítva valami. Ha nagyon nem értesz hozzá akkor vidd el szervízbe. Ha nem szeretnéd semmiképp sem szervízbe vinni akkor pedig az alábbiakat tudod tenni.


Ha van integrált vga akkor a videókártyád vedd ki. Ramokat szintén vedd ki. meghajtók közül is ha több van csak a rendszermeghajtót hagy bedugva.


Ha több ramodvan csak egy ramot rakj be. Ha nem indul akkor próbáld másik slotba visszarakni... Ha így sem 1 ran kuka. (Jó lenne egy 100%osanműködő alaplap amivel lehet tesztelni a ramot mert akkor ki lehet deríteni hogy esetleg az alaplap hibás-e) ez igaz a többi eszkööznél is...


és ugyan ezzel a logikával a többi eszközt egyesével vissza kell tenni és szépen kiderül mi okozza a hibát...


De még mielőtt ezt elkezded elsőként próbáld meg kivenni a cmos elemet (egy gombelemet kell keresni az alaplapon) várni pár másodpercet visszarakni (ez reseteli a bios beállításokat ha esetleg ott lenne elállítva valami.)

2020. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de egy szót sem értek belőle (azt igen, hogy vigyem szervizbe). Annyit megtettem hogy leszedtem a gép oldalát és elkergettem a portigriseket a belsejéből. Ezek után annyit változott, hogy nem zúg fel kétszer, hanem csak egyszer. A pasik (a férjem és a bátyám) most nem érnek rá, mert dolgoznak. :(

Hát akkor úgy néz ki így jártam. :(((

2020. febr. 13. 16:57
 4/8 A kérdező kommentje:
A piros led alatt pedig egy olyan felirat van hogy MemOK.
2020. febr. 13. 17:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Megnyomtam a gombot ami a MemOk-nál van és most becsippant, már nem világít, viszont továbbra is zúg.
2020. febr. 13. 17:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Monitor képet ad, de a windows nem tölt be, zúg mint az állat, egér és billentyűt nem érzékeli.... windows hiba utáni helyreállítás képernyőn nem tudok tovább lépni (nincs egér, billentyű, amit érzékelne...) ááá
2020. febr. 13. 17:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Most csináltam egy BIOS rezetet....
2020. febr. 13. 18:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik működik. :) Remélem így is marad.
2020. febr. 13. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!