Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop ventilátor probléma?

Laptop ventilátor probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában a laptopom hangosabb az átlagosnál, folyton csak pörög. A CPU hőmérséklete átlagban 35fok amikor böngészés filmezek rajta és akkor is úgy pörög mintha videót vágnék vagy jatszanék.

Letöltöttem a FanSpeed programot, azt írta hogy 750rmp a ventilator ami ugye alapból annyi a legtobbnél. Egy gyors újraindítást követően beléptem a biosba, tehát a ventilátorok ugyan azon a sebességen porogtek mint amikor fan speeddel néztem és 2500 felett pörgött a venti. Gondoltam én hogy lehet az undervolttal volt gondja tehát vissza állítottam, a dolog teljesen változatlan, hamarabb melegszik hamarabb pörög fel jobban. Néha olyat is csinal hogy pörög fel-egy percig majd ugyan ennyi időre leáll és ezt folyamatosan csinálja addig amíg nem kezdek el rajta valamit csinálni.

Mi lehet a gond?


2020. febr. 23. 10:39
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
Lehet egy sima takarítás megoldja. Akár már fél év alatt képesek annyi szöszt, port összeszedni, hogy eltömődnek a lamellák, nem megy át rajta a levegő, nincs normális hőleadás, és ezt a rendszer magasabb cooler fordulattal próbálja meg kompenzálni.
2020. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen lehet ilyen problémája is, feltéve persze ha annyi idős mint írtad is, de ez a gép alig 2 hónapos és elvileg az Asus porszűrő ventilátorat használja
2020. febr. 23. 12:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van kompresszorod fujasd ki, vagy gariba add be.
2020. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!