Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől akadozik a videó: Rossz...

Mitől akadozik a videó: Rossz lehet a HDD?

Figyelt kérdés
belső HDD-mről néznék filmeket, sorozatokat, de bármelyik lejátszót is használom, akadozik a videó. Néha teljesen jó, máskor "bekattan" és 5-10 mp-enként megakad akár több mp-re. Eddig ilyenkor segített az újraindítás, de már nem. Töredezettségmentesítés se segített. A HDD-vel lehet gond?
2020. febr. 23. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Bármi lehet a HDD-től a gyenge CPU-ig.
2020. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Azt ajánlom, hogy nézz filmeket a netről :D
2020. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
laptop?
2020. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Ez így akár HDD is lehet, bár akkor ez azt jelenti, hogy 4K-ban nézed a filmeket/videókat. Legalábbis sebességproblémából adódó akadozás csak 4K anyagoknál fordulhat elő HDD esetében (de újabb HDD-ken nem akadozik 4K anyag sem).

Esetleg lehet rossz codec pack is, nem tudom.

Proci mennyire terhelődik?

Jó lenne egyébként tudni, hogy milyen felbontású filmekről/sorozatokról van szó.

2020. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Laptopról van szó, igen, és nem csak a 4K-s anyagnál csinálja azt, hanem a Full HD-nál is. A CPU elég erős.
2020. febr. 23. 18:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túlmelegszik a laptopod? Az még okozhat akadozást tulajdonképpen bármi közben, legyen szó filmezésről, vagy böngészésről.

Ha nem melegedés és Win10-ed van, akkor próbálkozz egy régebbi vlc-vel. Én itthon felvételeket tárolok a gépen és mikor legutóbb újraraktam a gépet, leszedtem a legfrissebb vlc-t. A hang totál rotált, azaz recsegett-ropogott, nézhetetlen volt... Felraktam az újratelepítés előtt használt verziót és egyből megoldódott a probléma. Most nem tudom leírni, de ha hazaérek rákukkantok gyors én melyik verziót használom és leírom ide (ha akarod, el is küldhetem).

Így látatlanba egyébként codec pack hiányra/hibára, vagy túlmelegedésre tudok gondolni.

Megintcsak ha Win10-ed van, az áruházban minden létező codec pack-ot szedj le. Ezek:MPEG-2, HEVC. Utóbbi nem ingyenes, hacsak nem keresel kitartóan: [link] - alapból az áruház ezt nem listázza ki, holott ez ugyanaz, amit kilistáz és ami pénzbe kerül. Ezek legyenek lentm

2020. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!