Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik, hogy a merevlemezen...

Létezik, hogy a merevlemezen egy teljes mappa tartalma (kb 100GB) sérült legyen hirtelen?

Figyelt kérdés

Adott egy merevlemez amit tárhelynek használok (windows nem fut rajta) filmek, sorozatok, zenék stb vannak.

4 fő mappán belül van sok alkönyvtár, ezek közül a filmek nevűt nem tudom megnyitni, azt írja, hogy a fájl sérült.

Lehetséges, hogy ez a könyvtár mappasérült az ott tárolt úgymond indexeivel együtt, hivatkozás a többi alkönyvtárra és fájlokra? Ki tudom valami módon nyerni a benne levő adatokat?

Ugyanis nem akarom elhinni, hogy az összes kb 100GB adat sérült.

Próbálkoztam azzal is hogy átugrom a fő könyvtárat.

címsorba írva.

F:\filmek\mappaneve\

Gondolván, hogy átugorja a hibás mappát és a további már jó, de semmi eredmény, ugyanugy nem nyitja meg.

Sajnos nem tudom fejből a benne levő összes fájl, nevét, hogy közvetlen hivatkozással végigpróbálgassam.



2020. febr. 25. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én oldottam már meg ilyen problémát, de azt még XP-n.


Az még ismerte a RECOVER parancsot.


RECOVER

Visszaállítja az olvasható információkat a hibás vagy megsérült lemezről. Olvasható információ helyreállítása rossz vagy sérült lemezről


RECOVER [meghajtó:][elérési út]fájlnév A RECOVER parancs használata előtt nézze meg az online parancsdokumentációt a Windows XP súgójában.



Ötletként azt tudom mondani hogy ha nagyon kellenének az adatok, akkor telepíts egy XP-t. Ügyelj, hogy ha az adatok NTFS-en vannak, akkor az XP-t is NTFS-re telepítsd!

2020. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mr. V. ***** válasza:

CHKDSK x:\ /F /X /B

Az x az aktuális meghajtó betűjele.


Ez amit tud (hibás bejegyzést) javít. Elképzelhető, hogy Found.000 könyvtárba kerül ki több fájl ismeretlen névvel.


NTFS-t nem célszerű használni külső meghajtón, csak ha TV-re vagy egyéb nem számítógép alapú gépre lesz dugva.

Nagy méretű meghajtók esetében a sokkal megbízhatóbb (indexmentes) exFAT javasolt. Míg NTFS-nél nekem is rendszeres index hibáim és keresztcsatolásaim voltak, addig az exFAT még évek alatt egyszer sem produkált fájlrendszer-hibát.

2020. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, ki fogom próbálni.

XP- van a gépen amiben van a lemez.

Tehát nem külső lemezről van szó. Egyébként NTFS rendszerre van formázva.

Teljesen független HDD a windows fizikálisan is más lemezről fut.

A rajta tárolt adatokat (filmeket) bármikor tudom pótolni, csak legalább kitudnám nyerni, hogy konkrétan mik voltak azok, már ez is sokat segítene. Hogy mi az amit elengedek, és mi az amire szükségem lenne és újra beszerzem, ha innen nem lehet.

Mellesleg nem egy problémamentes lemez, mert vannak szektorhibák a hd sentinel szerint. (remélem nem most száz szorozódott meg. )

Ennek tudatában csak pótolható dolgokat tartottam rajta.

Csakhát nem csináltam hozzá külön index listás.

2020. febr. 25. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!