Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri be a gépem a...

Miért nem ismeri be a gépem a 400 Mhz-es DDR memóriát 400 Mhz esnek?

Figyelt kérdés
MSI alaplapom van, 2.5 Ghz es intel Celeron procival, tudom, nem a legjobb, de nem is a legrosszabb...kb 5 éves a cucc...az a baj, h ha beleteszem a ramot, akkor a 4oo Mhz-es és a 333-as is csak 266Mhz- en megy (külön külön is )....Ez mitől lehet? Köszi a válaszokat!!
2008. nov. 20. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindíg a leglassab ram sebességen megy a gép,ha 2 ram van együtt,de hogyha 266-on fut akkor valami más is van a képben
2008. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudtam, köszi a választ! Azért ne mis értem, h mi van...informatikát tanulok már pár éve, de ilyennel még nem találkoztam...BIOS-ban sem lehet állítani, csak a ram feszültségét...:S
2008. nov. 20. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Az alaplapod valószínűleg maximum ilyen sebességű RAM-ot tud kezelni, ezért a nagyobb sebességűt is az általa ismert legnagyobb sebességen kezeli csak le
2008. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az alaplapom támogatja a 400 ast! Igaz h a nagyobbat nem, de a dobozára is rá van írva! Akkor mi lehet a baj?
2008. nov. 20. 22:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kiszedni a 333-as RAM-ot és csak a 400-asat betenni, hátha:)
2008. nov. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a RAM mondja meg az alaplapnak, hogy o milyen sebessegen menyjen. Ha pl 133MHz frekit kap, mert ez az FSB, akkor 266-on fog menni. Az alaplapok egy resze tud olyat, hogy a memoriat emelt orajelen mukodtetik, de a szinkronizalas miatt ettol nem lesz jelentos sebessegnovekedes.
2008. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, 133 Mhz az fsb a BIOS szerint...de az alaplap gyári leírásában az áll, h ddr 400 Mhz supported...ezért nem értem, h mi a baj.... Bár sajnos csak a feszültséget lehetne húzni, de attól nem nő az órajel...:(...De köszönöm szépen, h foglalkoztok a problémámmal!!
2008. nov. 21. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:
DDR400 MHz supported nem azt jelenti, hogy ha beleteszel egy 400-as memot akkor az 400-on fog menni. Hanem azt, hogy felismeri es hibamentesen tudja kezelni. Illetve ha olyan procit teszel bele, aminek 200MHz az FSB-je, akkor tenyleg 400-on fog menni. Mint irtam, ha van a BIOS-ban a memoria sebessget allito funkcio, azon lehet, hogy beallithato, hogy tenyleg 400MHz-n menyjen.
2008. nov. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg, igazad van, köszi! Akkor alaplapcsere lesz, sztem....mert felhúztam biosban és mégsem lett jó...:S Azért köszi mégegyszer!!
2008. nov. 22. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!