Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem a régi gépembe egy új...

Vettem a régi gépembe egy új 2gb -os DDR2 es memóriát de nem ismeri fel a gép a helyzetet bonyorítja hogy átraktam a másik gépből 1 új winyot amin a windows van. Sehogy sem tudom megodani hogy felismerje vagy új windowsot rakja rá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 13:44
1 2
 1/16 P.O.C. ***** válasza:

Milyen az vinyó? (SATA/PATA)

Milyen az alaplapod?

2011. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Üdv :)

Az uj DDR2 es ramrol tudnál nekünk bövebb infot szolgáltatni?


Másik kérdés Alaplapod tipusa?


Ha egy másik gépen egy telepitet windows van sajnos azt a te géped nem minden esetbe fogja elinditani


A winyot először felkell ísmertetni a bios al ha ez megvan elméletileg mondom elméletileg elindulna a windows de nem mindig indul el, ahogyan azt már elözöleg ecseteltem

2011. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy elég régi gép fogalmam sincs milyen az alaplap a memoria: DDR2 800Mhz 1Gb-os de most átdugtam vissza a régi winyot elindult a win telepitése De ettől függetlenül ha felrakom fel fogja ismerni a memoriát? Meg arrol sincs fogalmam hogy a biosban hogyan lehet felismertetni 1 winyot
2011. máj. 14. 14:02
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy másik gépre installált Windows csak akkor indul el a saját gépeden, ha a hardverkiépítése pontosan ugyanaz, mint amelyikből a merevlemezt átraktad.

Ha a Windows nem indul el, természetesen a memóriát sem ismerheti fel.

Új Windowst fel tudsz rá telepíteni, de ahhoz egy telepítő CD/DVD kell. Kérdés még az is, hogy az alaplapod milyen memóriát támogat.

2011. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 P.O.C. ***** válasza:

Hát, ilyen kevés infóból lehetetlen segítséget nyújtani..


Az meg hogy memóriát vásárolsz úgy, hogy az alaplapod típusát sem ismered, még számomra is morbid.

2011. máj. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"De ettől függetlenül ha felrakom fel fogja ismerni a memoriát? Meg arrol sincs fogalmam hogy a biosban hogyan lehet felismertetni 1 winyot"

A BIOS felismeri a vinyót, nem kell külön felismertetni. Ha nem ismeri fel, akkor nyugodtan kiveheted a gépből.

Ha az alaplapod támogatja a 2 GB-os memóriát, akkor azt is fel fogja ismerni.

2011. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kis türelmet

rögtön válaszolok Először is elmegyek egy Sörre

hátha segit gondolkodnom

:))

Ki tart velem?

2011. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 P.O.C. ***** válasza:
Nekem is van még egy pohárnyi a 2 l -es Kőbányaim alján, én veled tartok. :)
2011. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tehát

-Beraktam a 1gb-os memoriát amit vettem (régebben is 1gb os volt benne)

-kihuztam az egyik winyot amin a régi windows van. tehát akk most csak 1 üres winyo van benne

- a meghajtó van benne beraktam a windows CD elindult az üres vinyora a telepités

- betöltött addig hogy nyomj entert a win telepitéséhe

erre azt irja hogy " A telepítő nem talált a számítógépre telepített merevlemez meghajtót" F3 a telelpiséd befejezéséhez

2011. máj. 14. 14:17
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezzel kezdtél: "Vettem a régi gépembe egy új 2gb-os DDR2 es memóriát"

Most meg ezt írod:

"-Beraktam a 1gb-os memoriát amit vettem"

Ha itt mindenkit átversz, akkor senki nem tud megfelelő felvilágosítást adni.

Nézd meg a BIOS-ban, hogy egyáltalán felismerte-e azt a merevlemezt, ami a gépedben van. Ha nem, akkor ellenőrizd a csatlakozásokat (mozgasd meg őket, vagy húzd ki, majd dugd vissza). A kezedet rátéve a merevlemezre a gép bekapcsolásakor érzékelheted, hogy elindult-e egyáltalán.

Távdiagnózist adni ennyi információ alapján szinte lehetetlen, vagy legalábbis nagyon nehéz.

2011. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!