Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akik munkára vagy hobbira, de...

Akik munkára vagy hobbira, de semmiképpen sem játékra használtok számítógépet : Ha lenne 600-800 ezer forintotok, amit csak notebbok-ra költhettek, milyen gépet vennétek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy adódik egyetlen, megismételhetetlen lehetőség, hogy 600-800 ezer forintban vehettek számítógépet magatoknak, gyakorlatilag nem kell az árát nézzétek (azért az 1 milliót inkább ne üsse meg, de azon belül bármi).

A kitétel azonban az, hogy csak notebook (hordozható PC) lehet, asztali számítógép NEM (bármennyire is könnyebb és olcsóbb úgy erős gépet összeállítani); NEM csinálhattok rongyrázást a lehetőségből; és 6-8 évre előre ez lehet az egyetlen számítógépetek, ami a tulajdonotok, amit használtok.

Munkára, hobbira, számítógép-alapú tervezési feladatokra, virtuális alkotásra használnátok/használhatjátok: pl. egyetemi tanulásra (akár műszaki, akár más szakok), indie videojáték készítésére, grafikai munkára, CGI animációk készítésére, zeneszerzésre akár hobbi, akár félprofi szinten... DE számítógépes játékokra, vagy nem alkotó/építőjellegű szórakozásra NEM használhatjátok, és az semmilyen körülmények között nem lehet szempont.


Bármilyen operációs rendszert - Windows (bármelyik verzió, amelyik maradéktalanul kihasználja a gép lehetőségeit), Hackintosh vagy bármelyik Linux disztribúció - használhatjátok rajta, és bármelyik programot a feladatokhoz - természetesen amíg azt a hardver kapacitásai engedik.

A Ti feladatotok és lehetőségetek, hogy a legoptimálisabban, a legtöbb mindent kihozzatok a gépből.


Természetesen az adott feltételek mellett a lehető legjobbat szeretnétek kihozni a lehetőségből, hiszen 8 évig nem cserélhetitek le a gépet.


Egy ilyen helyzetben mi lenne az "álomgép", amit magatoknak választanátok?


2020. jan. 20. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

[link]


Lehet, hogy gamer de, hogy qrva erős az is biztos.


Az az előnye, hogy amíg ezt vígan lehet bármilyen munkára használni, addig teszem azt egy MacBook-ot soha nem fogsz játékra használni. (tudom, hogy ez itt nem lényeg) de akkor is.



Ha ,meg a Gamer gépek nem szerepelhetnek egyáltalán akkor vagy ez:

[link]



vagy ez (nem tom mennyibe kerül):

[link]

2020. jan. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Jobb lenne, ha "gamer" gépek nem jönnének szóba egyáltalán.


Súllyal egyáltalán nem lenne problémám, plusz teljesítményért és/vagy tényleg jó hűtésért cserébe boldogan vállalnám, hogy 3-5 kilóval többet kelljen vállon cipeljek, ha pl. egyetemre vagy munkahelyre viszem.


Viszont egyfelől jobb, ha nincs rajta a gamer jelző/kinézet, másfelől meg majdnem biztos vagyok benne, hogy az ilyen FPS számolgatós, villogásra/erőfitoktatós játékokra készített videokártyát nem használnám ki.

Egyfelől tudtommal még nincs arra általánosan, jól működő megoldás (és sokáig nem is lesz), hogy a videokártya GPU-ját egy szoftver - hacsak nem nagy munka árán így lett programozva - CPU-ként használja;

Másfelől meg annyira profi grafikus nem vagyok, hogy egy nagynevű videokártyára szükségem legyen a laptopban;

Harmadrészt, meg igazából kétségeim is vannak afelől, hogy hogyan tudnak egy laptopba beleintegrálni egy brutális videokártyát anélkül, hogy ott hosszú távon az egész gépnek ne legyenek hűtési problémái, és 6 év múlva is egyben maradjon a gép és HASZNÁLNI lehessen UGYANÚGY.

2020. jan. 21. 00:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Használt Thinkpad T440p-t, 4 magos i7-re cserélném a procit és 1080p-s IPS-re a kijelzőt. Ez úgy kb 100-110 ezerből megvan. Ezen probléma bélkül menne az összes szoftver, amire szükségem van, megbízható, strapabíró, és marad egy valag pénz a zsebemben.
2020. jan. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:

#3-al értek egyet.

Egy t430-at nyűzök már 5 éve, még mindig köröket ver sok új 2-300e forintos gépre.


Ilyen gamer gépet nem szabad venni, silány az anyagminősége, mert arra van tervezve hogy kb 2 évig használod aztán csere, mert úgysem viszi ultrán a legújabbat addigra.


Üzleti laptopokat kell venni, thinkpad sorozat a lenovotól, probook, elitebook a hptól stb.

Ezek a masinák örökké élnek, és modulárisak. Mondj még egy olyan laptopot amin hotswappepni tudod a cd írót aksira ha kell, majd ha van hálózat akkor akár egy hdd-t is beletolhatsz tokban.


Cserélhető a cpu, a ram, szinte minden. Ennek megvan az a hátránya hogy valamivel vaskosabb lesz, de pl nem nehezebb, ellenben fillérekért fejleszthető igény esetén.

2020. jan. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Thinkpad t490s vagy thinkpad t590 (méret preferencia) egy jó erős i7 procival, 1TB nvme ssd-vel és 16-32 gb rammal, videókártya nélkül.

Hasonló helyzetben voltam én is, hogy a cég vett laptopot nekem és kb 3 hét alatt jutottam thinkpadre. Nagyon jó konfigokat össze lehet hozni benne, a build quality messze a legjobb amit eddig láttam, a dizájnja modern és letisztult, jól mutat bármilyen asztalon, az akku idő kifejezetten jó. Normál használattal (netezés, filmezés, irodai munka) 8-10 óra körül, munka közben (elég számítás igényes feladat) pedig 4-6 óra. Az IO is elég jó, mindent be tudsz dugni és a hűtéssel se voltak soha gondjaim. A ház teljesen fémből van szinte, az egész laptop viszont alig nyom 1 kilót. Szóval látszik rajta, hogy vállalati kategóriás laptop. Ezt igazolja a személyre szabhatóság is. Még a ctrl-fn billentyűk helyét is fel lehet cserélni. Bármi ami van a laptopon, a bios-ból állítható (van vagy 10 oldalnyi menü benne, mindegyik 20-30 opcióval csak a costumisation-höz).

Ha annyira nem jön be ahogy kinéz, akkor a lenovo yoga-kra is ránéznék. Azok is messze prémium kategóriások, csak kicsit konzumerebb a kinézetük.

A legtöbben nincs dedikált videókártya (lévén üzleti célokra készültek), de van videókártyával felszerelt is. Ha nem játszasz egyáltalán és nem renderelsz vagy csinálsz olyat, aminek jót tesz egy videókártya, akkor én mondjuk kihagynám, mert csak az akkut használja, előnyöd nem lesz belőle.

2020. jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetemi tanuláson már túl vagyok, játékfejlesztés pipa, grafika munka pipa, zeneszerzés pipa. Egyikhez se kell erős hardver, pontosabban nem a notebooktól függ, úgyhogy 200 ezernél többet szerintem marhaság erre kiadni, meg közben kell gyűjteni lakásra is, úgyhogy nem tudok erre válaszolni.
2020. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Ha annyira nem jön be ahogy kinéz"


:) Szerintetek érdekel engem, hogy hogy nézne ki a gép?!

Úgy igazán őszintén szólva, ha 8 év után is egybemarad és semmi sérülése se lesz addig SE se hő miatti megvetemedéstől, túlmelegedéstől vagy a zsanérok mozgatásától, akkor úgy tojok a kinézetre hogy.... hogy csak na.

Én boldog lennék egy teljesen antidizájnos géppel is, ha a "csúnya" kinézet maximálisan a strapabíróságot, tartósságot és funkcionalitást szolgálja.


3-as és 4-es felhasználóknak köszönöm, nagyon impozánsak számomra ezek az üzleti modellek.


Esetleg még az érdekelne, hogy hasonló konstrukciók az említettekhez léteznek esetleg mobil i9-es processzorokkal (i9-9880H, i9-9980HK, i9-8950HK) is, vagy azt az (anyagi) időtállóságot csak maximum i7-es processzorig bezárólag fogom megtalálni?

2020. jan. 21. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!