Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak másodszorra indul...

Miért csak másodszorra indul el a gépem?

Figyelt kérdés

Bekapcsolom egyből felpörögnek a ventik, a HDD-k, azt kb. 2 másodperc múlva leáll.

Majd 1-2 másodper gondolkodás után újra elindul. Persze utána már nem áll le.

Mi lehet a hiba?


2020. márc. 3. 14:04
 1/6 Mr. V. ***** válasza:

Leginkább tápra gyanakodnék.

Hidegen minden nehezebben indul, azaz több áramot vesz fel. 2mp alatt a HDD nem áll le teljesen és 1-2 jól csapágyazott ventilátor sem, tehát a fogyasztása emiatt kevesebb és ez a kis változás elég ahhoz, hogy ne legyen túlterhelve a legyengült táp.


A tép gyengeségét sok minden okozhatja (kondi kifolyt, stb.). Tesztelni kéne.


Ez csak 1 tipp (találkoztam már hasonlóval), de egyáltalán nem biztos, hogy nálad is ez van. Sok dolgot végig kell zongorázni. Pl. lehúzod a HDD tápkábelét és úgy próbálod bekapcsolni. Ha elsőre bekapcsolva marad, bebizonyosodott a táp hibája... mivel a HDD diódákkal védve van, hogy többet ne vehessen fel, mint amennyi az adatlapján szerepel.

2020. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Először alaplapi elemre gondoltam, kicseréltem de maradt a hiba.

Kipróbálom amit javasoltál!


Egyébként egy lassan 3 éves gépről van szó, teljesen új alkatrészekből lett összerakva.

Ez a táp van benne:


[link]

2020. márc. 3. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Öregednek az alkatrészek. Amikor húzom a procit vagy a memóriát, és túl lépem a stabil állapotot, akkor csinálja ezt. Valószínűleg itt is ez van. Nem hiszem, hogy tápegység hiba lenne, akkor nem indulna újra magától. Ha húzva van, akkor egy kicsit visszább venném a dolgokat.
2020. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mr. V. ***** válasza:

Nem mindenki "húzza", hiszen csak nagyon minimális, mondhatni észrevehetetlen különbséget érhet el. Csak fanatikusok ölnek bele pénzt, hogy nagyobb hűtővel, stb. bőgessék a dolgokat, ám azzal nem számolnak, hogy hamarabb tönkre is megy.

Én őt átlag felhasználónak gondoltam, ezért írtam a táp problémát.

A 3V-os elem ha lemerül, annak az a jele (persze ha áramtalanítva is szokott lenni és nem kapja meg a kikapcsolt állapotában is a 12V-ot az alaplap), hogy F1-et nyomat a BIOS, amivel elfogadod, hogy alaphelyzetbe állt... illetve ezt akár minden nap írja, vagy összekeverednek a hardverek (más sorrendben próbál bootolni, nem úgy, ahogy korábban be volt állítva). Tehát elem merülésnek van jele, de a gép ettől még elindul akár elem nélkül is. A legtöbb modern gép alapbeállításokkal is működik, így csak a figyelmeztető üzenetre kell mindig billentyűt nyomni.

2020. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alulfeszeléssel nagyjából feleannyi hőt termel a processzorom és 5% a teljesítményveszteség. Túlfeszeléssel pedig 20%-kal tudom a processzor teljesítményét emelni. Nincs különbség? És nem megy tönkre hamarabb, nem tudom honnon veszed ezt. A processzort meg lehet ölni ha túl nagy a feszültség. Ha nem mész olyan messzire, akkor semennyire nem romlik gyorsabban. Az alaplapot pedig a túl nagy hőmérséklet fekteti meg, amit szintén lehet monitorozni. Fél órát rászánsz a gép összerakása után, utána nem nyúlsz hozzá többet. Ha nem a határokat feszegeted, csak leolvasod azt az értéket, ami stabil a gépek 99%-ánál, akkor 2 perc.


Azért lehet releváns a kérdezőnek, mert az xmp profil is ocnak számít, és ez bőven okozhat ilyet.

2020. márc. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Nincs hiba. Ez bizonyos alaplapoknál egy beépített funkció. Például a stock Fuji Esprimo-kban, ezek most ilyen 10-15 éves gépek, mind így indulnak. Elképzelésem sincs, hogy ki lehet-e kapcsolni valahogy, de teljesen természetes.
2020. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!