Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ténylegesen...

Szerintetek ténylegesen megéri az árát ez a gép? Eddig elszánt voltam vele kapcsolatban, de kezdek kételkedni benne, hogy nem használnám teljesen ki.

Figyelt kérdés

Gigabyte B450

Ryzen 7 2700x

GeForce Gtx 1660 ventus

G.Skill Aegis 16gb

Kingston A400 (480gb)

SeaGate Barracuda (4tb)

Cooler Master MasterWatt (600W)



2020. márc. 4. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megéri. Ilyen olcsón még sehol nem láttam.
2020. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen áron?

2. Megvan már?


Egyébként:

* Alaplapból vannak jobbak 2700X-hez:

[link]

lásd a Tier D feletti besorolású alaplapokat


* SSD-ből SATA helyett használhatsz NVMe meghajtót - nagyobb (~4x) adatátviteli sebességre képes


* A tápegység terhelhetőség szempontjából jelentősen túlméretezett - nagyon kicentizve egy 450, de inkább egy 500 W-os táp már elegendő lehet.

A Cooler Master Masterwatt Lite (azért ez a széria, mert a szimpla Masterwatt szériában nincsen 600W-os) szériájánál meg lehet találni jobbat:

[link]

már a Tier B vagy a feletti kategóriákban

2020. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem az ára zavar a leginkább, ha már azon gondolkozol, vajon kihasználod-e.

Ha ez a helyzet, akkor könnyen lehet faragni belőle. Például szerintem felesleges egyből egy 480gb-s ssd, meg mellé egy 4tb-s hdd. Sok kicsi sokra megy. Szerintem egyelőre bőven elég egy 120gb-s ssd alig 10k-ért (csak az op rendszerre), meg mondjuk 1tb minden másra gondolom játékra. Ha ez nem elég, bármikor tudsz mellé pakolni még.

A prociból és a videókártyából is lehetne lefaragni (meg nyilván minden másból is) ha gyengébbet veszel, persze ez már csak az igényeidtől függ.

2020. márc. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!