Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja a hdmi problémát?

Mi okozhatja a hdmi problémát?

Figyelt kérdés
Sziasztok,nemrég vettem egy vga-hdmi átalakítót, és most mióta hdmi-n van a monitor képe,azóta a felbontásom csak 1440x900-as csak, eddig volt egy vga-dvi átalakító a régebbi azon pedig teljesen jól működött illetve engedte hogy a monitor maximális felbontását (1680x1050) betudjam állítani,most pedig felraktam 1680x1050-re és teljesen szét csúszik az egész kép,a fele hiányzik meg stb,próbáltam már a gombokkal állítani a magasságán illetve a szélességén de ez se segített semmit,valakinek van valami ötlete miért nem tudom felvenni a max felbontásra?

2020. márc. 10. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom passzív átalakító

Azok sajnos nem nagy felfontásra vannak kitalálva.

Vagy aktív átalakító, vagy marad ez a felbontás, esetleg másik videókártya

2020. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Júúj!! Hogy lenne már passzív, ha analóg-digitális konvertál?
2020. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt feltételezem, hogy a vga-dvi átalakítód az vga-dvi-a -volt és ekkor a kijelző analógként kezelte a jelet.


Én az adapterre gondolnék,hogy nem tudja az a jelet előállítani hdmi-n,ami neked kéne. Ha 1440x900-at tud, de többet nem, akkor lehet ennyi a képessége.

2020. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, mivel ugye vettem egy új videókártyát, ezért kellett egy átalakító is, a kártyán van HDMI illetve DVI-D (amelyiken nincs ott az a négy kis pont az alján) vettem hozzá egy aktív átalakítót

Mindenhol az van feltüntetve hogy fullHD-ig képes engedélyezni a felbontást, most nagy nehezen betudtam állítani de amint felteszem 1680x1050-re valami iszonyat módok homályosak a betűk meg, esetleg új monitor kéne ami FullHD-s? Mert az enyémnek a max felbontása az 1680x1050, eddig sima DVI-I ba volt addig tökéletesen működött

2020. márc. 10. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

"a kártyán van HDMI illetve DVI-D"

"mióta hdmi-n van a monitor képe,azóta a felbontásom csak 1440x900-as "


Ezek alapján, most akkor minek az adatper? Vagy hogy is van neked összekötve a kártya és a monitor, mert ez nekem már zavaros..?

2020. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A monitor menüjében kell megnézni, hogy valójában milyen jelet kap olyankor. Mert létezik hogy az átalakító ide-oda-szét-össze-vissza skálázza.
2020. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!