Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Már egy ideje azt csinálja a...

Már egy ideje azt csinálja a számítógépem hogy gondol egyet és le csatlakosztatja a wifi sticket?

Figyelt kérdés

amikor játszok leginkább akkor fordul elő ez, de azért simán alapjáratban is elég gyakran szokta csinálni nagyon idegesítő és nem tudok vele mit kezdeni valakinek lenne valami tippje? (Vezérlőpultban az usbknél a wifi-tick tulajdonságainál kikapcsoltam azt a lehetőséget hogy "a gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg"

és szintén a vezérlőpultban energiagazdálkodási lehetőségeknél átállítottam teljesítménycentrikusra és ott a séma speciális beállításánál az USB szelektív felfüggesztését letiltottam sajnos nem változott semmi)

a gépen ha számítana valamit

proci: AMD Fx-6300

alaplap: Gigabyte 970A-DS3P

Wifi Stick: Tp-Link TL-WN822N

szerintem a gépről ennyit elég tudni de ha nem akkor leírom a többi dolgot is!?



2020. márc. 17. 20:00
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

Nálam hasonló történt ugyanúgy külső eszközzel...

A probléma az volt, hogy nem kapott kellő prioritást az eszköz. Tehát a wifi fenntartásához szükséges időnként adni-venni a jelet, de a win alap esetben úgy van beállítva, hogy az előtérablak kapja a processzor idejének 95%-át, a maradékon a háttér osztozik.

És ha nincs ideje "fenntartani" a kapcsolatot, mert annyira leterhelt a rendszer, akkor bizony szakad a kapcsolat.


Ha már alapjáratban is szakad, akkor router csere lesz a vége. Nekem hasonlót 3 routerrel is produkált a gép, az újjal viszont semmi problémája nincs.


A régivel a telefon is többször lecsatlakozott, majd vissza, ezért erre a műveletre hangot is adtam a telón és volt, hogy fél órán belül, volt hogy fél nap után volt ilyen szakadás. Az új (kínai névtelen) router OpenWRT firmware-el nem produkálta ezt a jelenséget, amióta megvan (az elmúlt fél évben).

2020. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
En ugy értettem hogy a magát a wifi sticket mint usbs eszközt csatlakoztatja le nem a routerrel van probléma mivel akkor nem adna olyan "pittyenő" hangot a gép mindha ki huztam volna akármilyen usbs eszközt es ilyenkor csatlakozni se lehet ki kell húzni es vissza kell dugni utánna jo lesz egy darabig
2020. márc. 18. 00:18
 3/4 Mr. V. ***** válasza:

Ekkor is több hiba lehet:

-kevés az áramforrás (rossz az USB port vagy hibás a stick és többet fogyaszt, mint kellene)

-nem jó az érintkezése a csatlakozónak, így amikor nagyobb fogyasztás menne át rajta, szikrázik, ami bezavar és a fogyasztás-ingadozás miatt leállítja az eszközt

-esetleg nem USB 2.0 vagy 3.0 aljzatba dugtad, csak 1.1-be, ahol max 0,5A van biztosítva az eszköz működéséhez és a stick ennél többet fogyasztana (vagy gyárilag, vagy mert hibás benne egy alkatrész)

2020. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A gépen nincs 1.1es usb csatlakozo csak 2.0 meg 3.0 úgy hogy az ki lőve
2020. márc. 18. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!