Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Itt mit válaszzak, hog működjö...

Itt mit válaszzak, hog működjön a mikrofon a laptopon? Headsetem van,1 dugaszos laptop.

Figyelt kérdés
[link]

2020. márc. 20. 19:58
 1/6 ThodEE GoD ***** válasza:
Telefonokon és laptopokon a 4pines Jacket szokták alkalmazni, egy ilyen elosztóval lehet hozzá csatlakoztatni a headsetet ha az két kábeles: [link]
2020. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, nekem alapból csak egyben jön ki a headsetből a kábel, és egy arra szolgáló hely is van a gépen, azzal nincs gond, de mikor berakom választanom kell hogy mi az, és szinte mindegy mit választok, a mikrofon nem aktiválódik. nem tudom használni..
2020. márc. 20. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen ablaknak nem szabadna megjelennie egy 4 felé osztott aljzatnál. Vagy szar a driver, vagy valójában csak egy sima sztereó jack van a laptopon.
2020. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a kihangosítót kellett választanom, de hogy miért... :/
2020. márc. 20. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

#Kérdező:


Egyáltalán nem olyan egyszerű a dolog, amilyennek látszik. Ha 1 aljzat van, akkor az kombinált, úgynevezett TRRS-jakcet fogad. Ebbe ha bedugsz egy szimpla fejhallgatót (TRS), a zenét szépen lejátssza.


Ha viszont az aljzat külön van osztva egy sztereó TRS fejhallgatóra, és egy monó (TS) mikrofonaljzatra, akkor abba dughatsz te mikrofonnal kombinált fülhallgatót (TRRS), nem fognak pászolni egymáshoz a bekötésnél.


És fordítva is.


Képeken talán érthetőbb.

[link]

2020. ápr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

a kihangosítót kellett választanom, de hogy miért... :/"


Ezt azoktól kellene megkérdezni, akik a Windowst magyarra fordítják. Nagyon kíváncsi lennék, mi volt az eredeti szöveg.

2020. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!