Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raspberry PI 4 B 2GB belső...

Raspberry PI 4 B 2GB belső HDD, stb. (? )

Figyelt kérdés

Nyáron tervezek venni egy Raspberry PI 4 B 2GB RAMos változatát, az itthoni NAS (Zyxel NSA310) lecserélésére. Pontosabban a Firmware Limitáltsága miatt, és van olyan is amikor pl. a médiaszerver magától leáll. Lényeg ami lényeg, le szeretném cserélni egy RPI-re.

Nos, tudomásom szerint egy SD kártya kell az OS-nek, szeretném a Debiant használni. A Raspbian elvileg Debian alapú, úgyhogy nem lesz vele gond. Már csak a tárterülettel van problémám. A 16GB-os SD kártya nem hiszem hogy elég lesz 200+ Film laza tárolgatására, tehát kell egy HDD, nem SSD. Arra gondoltam, hogy a NAS-omban van egy HDD, ami erre a célra megfelelne.( [link]

Ezt (is) szeretném vele használni, amint láttam SATA 3-mas. Mivel az RPI-n nincs SATA csatlakozó ezért kell egy eszköz amivel ezt kivitelezem. Egy olyan eszköz ami Plug and Play, és nem 1, hanem akár 2, vagy 3 merevlemeznek van benne hely ha netán bővítenék. Még lesz egy 2TB-os USB3-mas vinyó, de akkor is kellhet még a tárhely, mivel itthon vészesen gyorsan fogyó dolog.

Esetleg valaki tudna erre valami olyan eszközt ami ennek megfelel? (Nem szeretnék NAS-t, nekem egy RPI kell akár kísérletekre is.)

A headless install (ha valaki csinált már ilyet) hogy ment? Zökkenő mentesen, csak csatlakozott SSH-n, és rapi-config?

Előre is köszönöm a válaszokat.

:D



2020. márc. 22. 12:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!