Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitort vegyek?

Milyen monitort vegyek?

Figyelt kérdés
szeretnék venni monitort, olyat ami 144hz szép képe van 2560x1440 felbontású és 34 inch. Olyan 120-130 lenne a keret néztem párat van msi,aoc.... több márka is ebben a kategóriában, viszont láttam hogy van ahol írták hogy ghosting is van a monitornál amit nem szeretnék. Viszont nem nagyon értek hozzá tudnátok ajánlani esetleg valakinek akinek hasonló monitora van véleményt írni légyszíves hogy melyiket választás lenne jó. Bizonytalan vagyok és azért ez már nem olyan kicsi összeg. Játékra és filmre is használnám, nem tudom hogy az hogy ívelt a monitor mennyire határolja be a betekintést válaszokat előre is köszönöm!

2020. márc. 26. 01:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen áron ma nincs rossz monitor, nehéz mellényúlni. Ghosting attól van hogy a pixelek nem frissülnek elég gyorsan és még a régi adatot mutatja az új helyett, ha elég gyors(bármi <5ms alatt ide tartozik, de 8-10ms nél is csak akkor látod ha konkrétan keresed) akkor nem fogsz észrevenni ilyesmit.

Erre a célra a legjobb szerintem egy VA paneles monitor lenne, lassabb mint a TN, viszont színekben közelebb áll az IPS hez.

2020. márc. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem írni hogy va panelre gondoltam
2020. márc. 26. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:

34 colos nincs 16:9 es aránnyal csak 21:9 es 3440x1440 s felbontással azok viszont drágábbak jóval. Viszont sok 32 colos 2560x1440 es van.


Ez kicsit drágább de erről jó teszteket láttam

[link]


Ha mindenhogy olcsóbb kell akkor meg mondjuk ez


[link]

2020. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
32" akartam írni elírtam bocsi, én még ezen gondolkoztam MSI Optix MAG321CQR. Erről mi a véleményed?
2020. márc. 26. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Az sem rossz de az LG még mindig jobb és az egész új is
2020. márc. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!