Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kifejezetten a legtökéletesebb...

Kifejezetten a legtökéletesebb szemkímélésre kifejlesztett monitorokat készítettek már? Vagy jobb esetben megvásárolható 24 colos E-ink kijelzőket? Melyek ezek?

Figyelt kérdés
Nyilván órákon át történő nézés egy háttérvilágított kijelzőre minden, csak nem szemkímélő, de remélem kifejlesztettek már olyat, ami ezt a negatívumot erőteljesen redukálja a lehető legszemkímélőbb irányba!

2020. márc. 27. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

az új BenQ monitorok már eye protectionosak

illetve vannak olyan szemüvegek és kékfény szűrő, amik segítségével csökkenthető a szem romlása :)

2020. márc. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak E-ink kijelző (net és szöveges dokumentumok olvasására, de nem parányi E-book reader kijelző), vagy monitor. Semmi szemüveg. :)
2020. márc. 27. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nagyjából mindent sötét témán használók, talán csak a gyakorit nézem fehér alapon, de erre is lenne böngésző kiegészítő ha zavarna. Ez kombinálva egy kicsit lejjebb vett fényerővel beválik nekem az IPS kijelzőmmel. Mikor anno kivettem a dobozból úgy fájt a fejem/szemem tőle mint szüleim szemüvegétől gyerekként.

De lehetne fokozni egy kékfény szűrővel, van ügye szoftveres(pl.: beépített windows 10nél), képernyő elé tehető és a már említett szemüvegek. Gunnar szemüvegeket ismerem, sokan szeretik is őket, de mamár sokan gyártanak.

Ma a nagyobb kontrasztű VA paneleket ajánlanám neked, de ha elterjed a microLED az egy kissebb forradalom lesz.


Az E-INK pedig toporóg, számomra szóba se jön általános felhasználásra, ahogy egy 24 collos (AM)OLED-et se használnék PCre kötve.

2020. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő választ! :)


De nem általános célra kell nekem sem egy óriási E-ink kijelző. Speciálisan net és dokumentumok olvasására.


Minden másra ott a MasterCa... Az általános célú monitorom. :)

2020. márc. 27. 11:53
 5/8 Csinosfiu69 válasza:

Szerintem mivel az e-ink kijelzők szemkímélőek, nézhetőek közelről is, tehát a méret annyira nem fontos.


E-ink monitorok amikről én tudok:

Waveshare 10.3 col ~200.000,-Ft

Onyx Boox max3 13.3 col ~300.000,-Ft

Dasung 13.3 col ~400.000,-Ft

2020. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

300-400 ezerért csupán 13 collt kapok??


Durva. :)


Bár lenne ez legalább 24. Azért még 500-at is megadnék.

2020. márc. 29. 15:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Sebaj, ment a zöld.
2020. márc. 29. 15:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez a szűrő (monitor elé), amit írtatok segít valamit, hogy ne tompuljon a látás (monitorra révedés miatt) később sem?
2020. márc. 29. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!