Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » No video input probléma? Mi...

No video input probléma? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Tegnap hozta meg a futár az új számítógépemet és akadt egy kis probléma. Minden kábelt átdugtam az új gépbe, majd bekapcsoltam a gépet, de a bekapcsolás után azt írja ki, hogy: "No video input"

Utána pedig, hogy: "Enter sleep mode", majd elsötétül a képernyő. Utána minden kábelt visszadugtam a régi gépembe és minden rendben működik. Szerintetek mi lehet a baj? Hogy tudnám megcsinálni, hogy működjön? Bármilyen segítséget megköszönök.



2020. márc. 27. 17:25
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha van benne külön videokártya, akkor abba kéne dugni a monitort. Ha nincs, akkor meg kell győzödni arról, hogy valóban olyan processzort rendeltél-e, amiben van IGP.
2020. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A videókártyánál csak hdmi csatlakozók vannak, a vga az nem a videókártyánál van. Vga-hdmi átalakító lesz a megoldás szerinted? Azt, hogy van IGP honnan tudhatom? Ezt a processzort rendeltem:INTEL Core i5-9600KF 3.70GHz 1151. Válaszodat előre is köszönöm!
2020. márc. 27. 18:06
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Akkor itt a baj, hogy a videokártyába kéne dugni. Igen, szükséged lesz egy (aktív) HDMI-VGA átalakítóra, párezer forint. Az i5-9600KF prociban egyébként sincs IGP, így addig nem tudod használni a gépet, amíg nincs átalakító.
2020. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még egy utolsó kérdés: Szóval akkor nem baj, hogy a processzorban nincs igp, így is fog működni egy átalakítóval ugye? (nem értek a hardverhez, azért is fordultam hozzád/hozátok)

2020. márc. 27. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen videokártya? Az szinte lehetetlen, hogy csak hdmi van rajta, kell legyen legalább egy dvi-d vagy display port legalább.
2020. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Szóval akkor nem baj, hogy a processzorban nincs igp, így is fog működni egy átalakítóval ugye? "


Igen, de a HDMI-t a videokártyába dugd.


"Az szinte lehetetlen, hogy csak hdmi van rajta, kell legyen legalább egy dvi-d vagy display port legalább."


A lényegen nem változtat. Sajnos ha van is DVI, akkor sem az a DVI, amiről egy párszáz forintos átalakítóval lehet VGA-t csinálni. Ha pedig HDMI biztosan van, akkor jó ahhoz az átalakító. Az tény, hogy a HDMI-t és a DP-t könnyű összekeverni első ránézésre.

2020. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
19:05-ösnek: Én hibáztam, rosszul írtam. Hdmi mellet még van 2 slot rajta valóban.
2020. márc. 27. 19:15
 8/10 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, csak mert nem találtam rá magyarázatot a google-n.

Azt írtad, hogy aktív hdmi-vga átalakító kell. Mit jelent pontosan az, hogy aktív? Ne haragudj, hogy értetlenkedek egyfolytában.

2020. márc. 27. 19:57
 9/10 anonim ***** válasza:
"Sajnos ha van is DVI, akkor sem az a DVI, amiről egy párszáz forintos átalakítóval lehet VGA-t csinálni" Igen, ezt én is megtapasztaltam annak idején egy szintén rendelt géppel. Fogalmam nem volt előtte, hogy a dvi csatlakozóból is többféle van, de aztán megoldódott vettem egy megfelelő dvi kábelt, aztán jó lett.
2020. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mit jelent pontosan az, hogy aktív?"


Azt, hogy van benne egy kicsi elektronika. Tényleg kicsi, észre sem veszed. A HDMI által kibocsátott feszültség táplálja, ez elég neki a digitális -> analóg átalakításhoz. Kínából lehet párszáz forintért rendelni időnként "csak drótozott" HDMI-VGA "átalakítót", de azon néhány céleszközön kívül használhatatlanok.

Kb ezt javasolnám:

[link]

2020. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!