Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép miért írta ezt...

A számítógép miért írta ezt ki? (link)

Figyelt kérdés

[link] A belső HDD elkezd kattogni pár másodpercig, letöltöttem a CrystalDiskInfo azt írta jó a HDD, még csak 4 hónapos az egész gép és nemrég lett újratelepítve. Pár hete ezt írta ki: [link]

Újraindítottam a gépet egymás után csak ezt adta ki, még el nem indítottam kb. 10-edjére ott azt írta nem találja az operációs rendszert. A Windows 10 összes hibajavítási módszerét kipróbáltam és mindegyiknél hibát írt ki,(ellenőriztem a kábeleket is, nem lazultak ki), már csak az újratelepítés oldotta meg a problémát. Jelenleg a gép működik és a Windows is. Az érdekelne hogy mi okozza/okozta a problémát,talán a HDD hibás vagy Win10 update? Mostanában is ad ki ritkán kattogó hangot pár másodpercig.



2020. ápr. 3. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egy rendszerfájl sérült meg, vagy maga a HDD haldoklik.

A CrystalDiskInfo lehet, hogy azért nem -hoz hibát, mert a lemez rendben van, az elektronika viszont haldoklik

2020. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hypno ***** válasza:
100%

Az, hogy a HDD időnként kattog teljesen normális. Viszont ettől függetlenül bármikor tönkremehet.

Ha újra tudtad telepíteni, akkor nincs vele probléma. Hogy hol vesztetted el a boot szekvenciát, azt azt örökre rejtély fogja övezni. Elő szokott fordulni.

2020. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hard Disk Sentinelt érdemes kipróbálni. Sokkal hamarabb előrejelzi, ha a HDD haldoklik, mint bármi más, már ha egyáltalán jelzi.
2020. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy esélyjel a Win frissítés nyúlt bele a boot szektorba,és ez okozta a hibát.

Hardver hibát én kizárom.

2020. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2020. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Be kéne bootolni egy Windows telepítő DVD-vel vagy pendrive-val, és elindítani egy paranccsort (shift+F10), de ha az indítási lehetőségek közül ki tudod választani a paranccsort, azt is jó.

Paranccsorba:


bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd


Ez remélhetőleg megoldja.

2020. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hard Disk Sentinelt azt írja teljesítmény 100%, Kondició: 4% kritikus. A lemez önteszt során talált 320 hibás szektort.

A lemez felületén található 320 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek). Becsült hátralévő idő 4 nap.

Seagate BarraCuda 3.5 2TB 7200rpm 256MB SATA3 ST2000DM008

2020. ápr. 4. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondtam én hogy ott valami nincs rendben. Az üzemi recsegés és a hibára utaló kattogás könnyen felismerhető. Azonnal ments le mindent és cseréld ki a HDD-t.
2020. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még jó hogy van rá 2 év garancia, viszem is vissza.
2020. ápr. 5. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!