Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kingston Hyperx Predator...

Yakijo kérdése:

Kingston Hyperx Predator 2x8Gb 3200Mhz helyett 2400 ra lőtte be alapból. Használjam az Xmp profilt?

Figyelt kérdés

Vettem egy Kingston Hyperx Predator 3200Mhzes 2x8gbos ramot de 3200 MHz helyett csak 2400ra van állítva.

Biosba feljebb tudnám huzni vagy Xmp profilt bekapcsolni és akkor annyi volna de ez károsíthatja esetleg az alaplapot vagy a procit hamár magától 2400ra akarja belőni?

Vagy használhatom nyugodtan az Xmp profilt?


Vettem egy Kingston Hyperx Predator 3200Mhzes 2x8gbos ramot de 3200 MHz helyett csak 2400ra van állítva.

Biosba feljebb tudnám huzni vagy Xmp profilt bekapcsolni és akkor annyi volna de ez károsíthatja esetleg az alaplapot vagy a procit hamár magától 2400ra akarja belőni?

Vagy használhatom nyugodtan az Xmp profilt?


[link]

[link]

[link]



2020. ápr. 4. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
XMP!
2020. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Natív 3200-es ramokból kevés van, azok is extra laza időzítéssel, nagyjából értelmetlenek.

Ha befektetett energia és teljesítmény hányadosát nézzük akkor az XMP-t bekattintani a legjobb. Viszont ha valaha garanciáztatsz procit akkor tagad le az XMP-t, ők nem fogják tudni máshogy ellenőrizni.

2020. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!

Bekapcsoltam az XMP-t és 3200-on van :D

csak féltem kicsit, hogy esetleg ez árthat a gépnek ha ő nem szeretné alapból :D

Mellé lett egy új proci is egy R5 2600.

2020. ápr. 4. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden alaplapnál így van, nem fogja magától bekapcsolni az XMP-t.

Az én 3200-as cl16 moduljaim 3600-on futnak ugyanannyi időzítésen, 1.4V-on.

2020. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!