Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes WQHD gamer monitort...

Érdemes WQHD gamer monitort venni? Ezt a modellt néztem: SAMSUNG C27JG50QQU Az új CODhoz kellene.

Figyelt kérdés

Van egy pár évvel ezelőtti gamer pc-m ( gtx970, corei7, 16gb ram), igazából 1-2 éve nem nagyon játszom rajta, inkább munkára/netezésre használom. Viszont most kijött az új COD amire kicsit rákattantam , illetve nyilván a kövi hónapokban viszonylag sokat leszek otthon , lesz időm játszani.


A monitorom viszont elég gagyi, egy kb 10 éves, 22 inches full hd LG , még VGA csatlakozóval. Úgyhogy gondoltam ezt lecserélném. A címben említett 2560x1440 felbontású, 144 hz-es gamer monitorra.


A kérdés az , hogy érdemes-e ilyet venni? Mekkora előrelépés a mostanihoz képest? Vagy inkább valamivel drágábban vegyek egy nem gamer de 4k monitort?


Eddig egyáltalán nem foglalkoztam azzal, hogy milyen monitorral, játszom. Mit ad egy gamer monitor egy simához képest?


Nyilván 4kban nem viszi el a gépem a játékot, azért néztem alapvetően ezt a monitort. De ki tudja , lehet 1-2 év múlva upgradelném a videokártyát és akkor ahhoz még jól jönne a 4k. Ez a monitor 85 ezerbe kerülne , de 100 körül tudnék venni 4k-t is ami viszont nem gamer, de talán időtállóbb a nagyobb felbontás miatt.


Mi lehet a jobb megoldás? Ez az azért teszene mert gamer, meg olcsóbb is. A másik 4k opció pedig az időtàllóság miatt. Csak pl nem is tudom ,hogy kell-e a 4k a hétköznapokban. Mert pont tegnap próbáltam egy barátom 27 inches, 2560x1440es Apple monitorját, méretben és felbontásban azonos a Samsunggal amit kinéztem. És igazából azt is elégnek éreztem.



2020. ápr. 5. 00:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Sőt közben azt néztem, hogy ez a 4k monitor: Samsung U28E590DS még olcsóbb is 4000Ft-tal. Viszont nem ívelt és csak 60 hz-es.


Ennek tudatában melyik lehet a jobb választás?

2020. ápr. 5. 01:30
 2/5 hypno ***** válasza:

A kérdésedre csak te tudhatod a választ, mert az hogy megéri-e, az teljesen szubjektív dolog.


Én pl. azt gondolom erről, hogy ha drasztikus méretnövekedés - 3-4" még nem drasztikus - nem tartozik a nagyobb felbontáshoz, akkor a használati komfort erősen csökkenhet, mert sokkal kisebbek lesznek a betűk és ikonok.


Az én öregedő látásomnál ez számít. Nyilván a sasszemű mutánsok, akik 200 Hz képfrissítést is meg tudják különböztetni a 144 Hz-től másként gondolják, de nekem erre nem kell figyelemmel lennem, mert számomra pont közömbös a dolog. Gondolom érted mit akartam mondani.

2020. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azzal a 144hz és Samsung monitorral az a baj se GSync se Freesync támogatás nincs benne. Nem írtad milyen I7 mert azért nem mind1 hogy egy 8700K vagy 2600K de a 970 nem sok esetben fog tudni 1440p 144hz et kihajtani magából. Amúgy ez csak QHD monitor a WQHD az 21:9 és 3440x1440 felbontás.


A 4k gaming még mindig messze van az átlagos felhasználónak főleg itthon ahol nem mindenki keres fél milla körül.


100 körül viszont van már egész jó 1440p 144hz monitor és az is időtálló és úgymond arany közép út felbontás és frissítés tekintetében. Ha a 970 nem is de később egy erősebb videokártya majd kihasználhatja.


[link]

2020. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Említetted a Freesync illetve hasonlók hiányát. Tényleg nem értek nagyon a témához. Ezekről azt olvastam , hogy akkor kellenek ha a gép által generált fps alacsonyabb a monitor frekvenciájál, ugye? Ha nincs benne ilyen akkor mi az érezhető hátrány?


Gondolom rosszabb ezzel sem lenne , mint a jelenlegi 60hzes , FHD 22es monitorom nem?



Amíg ez a videókártyám van pl arra gondoltam, hogy nem QHD-ben nyomnám hanem mondjuk 2200*1300ban (csak írtam egy kb értéket). Így nem lenne olyan alacsony az FPS, de az összfelbontás még mindig magasabb mint volt. Illetve a nagyobb, és hajlított kijelző miatt gondolom a játékélmény alapból jobb.


Vagy ez nem ilyen egyszerű?

2020. ápr. 5. 22:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Adaptive sync nélkül szétesik a kép ha nem annyi FPS van a játékodban mint a monitor frekvenciája kivéve ha bekapcsolod a V-syncet játékon belül ami ugye a monitor frekvenciájára zárja a játékot de ha beesik 60 FPS alá akkor meg megakad a játék plusz az input lag is megnő kicsit szóval nem túl jók a kilátások de igazad van hogy rosszabb nem lenne mint a mostani monitoroddal csak én ha már ennyit kiadok monitorra akkor legalább egy freesynceset keresnék hiszen abból már van egy rakat és sokszor már Nvidia kártyákkal is működik a technológia


Lehet amúgy custom felbontást is állítani de ezt majd kitapasztalnád melyik játéknál mennyit bír a géped. Szerencsére újabban már játékon belül is állítható a render arány. Én pl Warzoneban 150% on tolom GTX 1080 al 1080p-s monitoron de le lehet venni 70-80% ra is

2020. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!