Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegszik és kikapcsol az...

Túlmelegszik és kikapcsol az alig pár hónapos laptopom?

Figyelt kérdés

Január legvégén vettem, Lenovo laptop, AMD ryzen 3-mal.

Főként dokumentumok szerkesztéséhez és filmezéshez használom, viszont nagy ritkán egy-egy régebbi játékkal is szívesen játszanék vele viszont amint elindítom rá 10-15 percre leáll.


Azóta nézem a CPU hőmérsékletét és ha semmit nem csinálok rajta akkor 35 fok körül van (min 35, max 80).


Ha elindítok egy játékot (ez pl 2013as, és elvileg simán vinnie kéne a laptopnak) 83-93 fok köré megy majd pár perc múlva leáll. Szerintem ez nem normális, bár nem értek ehhez.


Kemény felületen van, eredeti rajta minden Windows, programok, játék stb. Azt meg nem gondolnám, hogy belül poros lenne.


Szerintetek mi lehet a baj, mit tudok tenni, hogy ne melegedjen? Vagy mondhatni normális, hogy ennyire túlmelegszik egy ilyen régi játék miatt is?



2020. ápr. 5. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad hogy a ventit hallod-e felpörögni.
2020. ápr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hallom a ventilátort, bár általában felpörög majd leáll és újra felpörög, de pl beléptem a játékba (kíváncsiságból), 93 fokot írt, kiléptem és tényleg néhány másodperc alatt 70-60 körülre hűtötte.
2020. ápr. 5. 15:14
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

garizni kellene hiszen birnia kell


teljesen pontos tipusa a laptopnak?


mi a jatek?

2020. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a proci alig fogyaszt valamit.Próbáld feltenni egy progit amivel beállíthatod hogy a cooler mikor kapcsoljon be,és akkor többet ill jobban fog dolgozni.
2020. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

vagy pusztan windows energiagazdalkodasban nem jo


a huteshazirendet akkurol es toltorol is aktivra allitsd

2020. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#4 altalaban laptopokban a ventit progival nem lehet szabalyozni se biosban

Az olcsobbakban

windows is csak aktiv/pasziv modon "tudja"


amugy pedig valami biztos nem stimmel hiszen gyarilag birnia kell (mindegy hogy pasziv modban van e - akkor is porog a venti csak mashogy kapcsolgatja ki be meg orajeleket/cpu hasznalatot)

2020. ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A laptop neve: Lenovo C340,

A játék pedig a Gone home, illetve már a Sims 4 alapjáték alatt is egyből kapcsol ki, pedig eddig ennél nem volt gond.


Szóval ha vége ennek a karanténos időszaknak visszaviszem megnézetni.


Mindenki válaszát nagyon köszönöm!

2020. ápr. 7. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!