Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem változik a CPU hőmérsékelte?

Nem változik a CPU hőmérsékelte?

Figyelt kérdés

Újrapasztáztam a processzort és a videokártyát.

A videokártya hőmérséklete üresjáratban pasztázás előtt 45 celsius-fok volt. Pasztázás után most 30.


A CPU-t nem tudom mennyi volt ezelőtt, de most nem is az a lényeg, hanem az Advanced SystemCare azt írja, hogy 67 fok és ez a szám nem változik.

MSI Afterburnerben felhúztam a ventit 86%-ra és így sincs változás, bár azt nem tudom, hogy ez melyik ventire vonatkozik.

Mi lehet a baj?



2020. ápr. 5. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Aida64-el ellenőrizd inkább a hőmérsékletet. Az a progi több szenzort is meg tud jeleníteni.
2020. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aida64 is 67 fokot ír.

A CPU dióda pedig 69.

2020. ápr. 5. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Afterburnerrel nem tudsz cpu fan görbét állítani, a kártyáét piszkáltad. Azért nem változik mert terheléstől függően állítja a ventillátor teljesítményét, teljesen felesleges pörgetni a ventilátort amíg a proci nem melegebb mint kéne, 67 fok meg mindegyik proci tűrőképességén belül van. Biosban tudsz fan profilt állítani a procinak, vagy pl speedfan programon belül.
2020. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Közben az Aida64 által rájöttem, hogy a videokártya ventijén állítottam. Akkor nem kell megijednem a 67 foktól? Bár nekem az gyanús, hogy ez az érték nem változik még 100%-os terhelésnél sem.
2020. ápr. 5. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
BIOS frissítést csinálj, ha van frissebb, ha az nem oldja meg, akkor megdöglött a szenzor.
2020. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
BIOS frissítést próbáltam, még a pasztázás előtt, de nem jött össze.
2020. ápr. 5. 20:25
 7/9 A kérdező kommentje:

Sikerült frissíteni a BIOS-t, gépet újraindítottam. Advanced SystemCare végre mutatta rendesen a hőfokot, de 90 fokon indult.

Gyorsan megnéztem volna Aida64-ben is.

Mire épphogy betöltött volna, hogy mi hány fokos addigra felment 100 fokra és kikapcsolt a gép.

2020. ápr. 5. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Rosszul raktad vissza a pasztázás után a cpu hűtőt. Ellenőrizd.
2020. ápr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szétszedtem a gépet és azt vettem észre, hogy a CPU ventijét nem dugtam vissza.

Köszönöm a segítséget, mindenkinek ment a zöld kéz.

2020. ápr. 6. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!