Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért változik a laptopom...

Miért változik a laptopom fényereje magától? Zavaróan pislákol.

Figyelt kérdés

Csak akkor lehet észrevenni, amikor éjszaka minimum fényerőn használom a laptopot. Mintha pislákolna a kép. Kicsit feljebb megy a fényerő, utána egy kicsit lejjebb, mindig változik.

Ez valami beállítási hiba lenne? Mikor magasabb a fényerő, akkor nincs ilyen.

Software vagy hardware hiba lenne? Van rá megoldás?

Win 10, Acer Swift 1



2018. febr. 18. 13:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint amikor magasabb fényerőn használom, akkor nem pislákol semerre sem.
2018. febr. 18. 13:07
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézz be az energiagazdálkodási beállításokra, tuti ott lesz valami.

Mondjuk pislákolnia nem kéne, az lehet akár hardveres hiba is.

Esetleg egy VGA/IGP driver frissítés is mehet a biztonság kedvéért.

2018. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem is annyira pislákol, hanem így fokozatosan feljebb megy a fényerő, úgy "lépcsősen" ha érted mire gondolok. Amikor pédául meg teljes képernyőbe teszek egy filmet akkor fokozatosan megint hármat leugrik a fényerő, utána megint feljebb megy egy kis idő után, utána megint kicsit lejjebb...

Nem értem mi lehet. Ha csak software hiba, akkor ezért nem szeretném visszaküldeni garira mert az vagy egy hónap kiesés..


Ha futtatok egy ilyen driver frissítőt, az elég lehet? Mondjuk pont frissítettem rajta egy pár napja első beüzemeltetésnél. Előtte nem próbáltam, lehet csak azóta azzal az új driver-el változtatja a fényerőt.

2018. febr. 18. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs ez véletlenül bekapcsolva?

[link]

2018. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs rajta az bekapcsolva :/


Viszont észrevettem, hogy inkább akkor kezd lejjebb menni a fényerő, amikor pl youtube-n elindítok egy filmet és beteszem full screen-be. Olyankor látszik a háttérben hogy csökken. Amikor kilépek full screen-ből, akkor meg szinte azonnal megy felfele a fényerő.


Szóval ez szerintem csak software hiba lesz, már csak azt kéne kitalálni, hogy hol lehet ezt kikapcsolni mert eléggé zavaró..

Ez mindig csak akkor van amikor vagy a lehető legkisebbre van állítva a fényerő, vagy egyel feljebb. Utána eltűnik ez a gonf.

2018. febr. 18. 15:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Eltűnik a gond, ha ezektől már feljebb teszem a fényerőt.*
2018. febr. 18. 15:26
 7/7 A kérdező kommentje:
Érdekes mert töltőről nem csinálja ezt.
2018. febr. 18. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!