Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehajtott képernyővel a...

Lehajtott képernyővel a laptopot nem lehet bekapcsolni, ezt hogyan oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

A laptopomat általában külső perifériákkal használom, így teljesen feleslegesnek tartom, hogy felhajtsam, bekapcsoljam majd megint lehajtsam Miután beállt. A gomb az oldalán van, így nem ezzel van a probléma, sokkalinkább azzal, hogy lecsukott állapotban a bekapcsológombot ignorálja.

Egy Lenovo 100-15IBD laptopról van szó, a legfrissebb, eredeti Windows 10-zel.


2020. ápr. 6. 15:57
 1/6 hypno ***** válasza:
2020. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Windows energiagazdalkodasban beallitod hogy semmit se csinaljon ha lehajtod a fedelet (vagy csak kijelzojet kapcsolja ki, mert ugye feleslegesen fogyaszt...)


biosban is lehet at kell allitanod ezt


lehetseges hogy ott opcio van arra hogy lehajtott fedelel is mukodjon a power gomb)


Amugy pedig a billenytuzet ebreszhesse fel a gepet vagy kapcsolhassa be biosban is szerintem szinten kell ilyen opcio


gyartotol tudod meg hogy mi hivjanelo bios t bekapcsolaskor


F1 F2 Del F10 F12


ilyesmik szoktak lenni

2020. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 nem azt kérdeztem, hogy hogyan tudom kikapcsolni az alvómódba lépést, hanem azt, hogy hogyan tudnám bekapcsolni ANÉLKÜL, hogy fel kéne hajtanom...

#2 Nincs ilyesmi beállítás a biosban és már beállítottam azt is, hogy egér kattintásra bekapcsolhasson, de ez csak akkor működik, ha előtte alvó állapotban volt a laptop, nem pedig teljesen leállítva.

2020. ápr. 6. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megoldható.

Ha headless szervert akarsz csinálni belőle, szereld le a kijelzőt.

Én amúgy mindenkinek azt tanácsolom, hogy az otthon tartott laptop fedelét SOSE csukjuk le! Sok laptop megy tönkre az állandó csukogatástól, törik a zsanér, törik a kábel...

2020. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hm, köszi.

Ez soha az életbe nem fog eltörni, haha

2020. ápr. 6. 22:06
 6/6 pinkpancser ***** válasza:
Ha megcsináltad amit a 2-es hozzászóló írt akkor a wake on LAN segít a bekapcsolásban is.
2020. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!