Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ténylegesen mennyit ér egy...

Ténylegesen mennyit ér egy használt Intel I7 7700K processzor?

Figyelt kérdés

Mennyi a reális ára egy ilyen használt procinak ténylegesen?

Mert a legtöbb hirdető oldalon 70-80 ezrekért látom csak.


2020. ápr. 8. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
40-45 ezer csak ezt a legtöbb fafejű 7700K tulaj nem látja be sajnos... Azzal jönnek hogy ők anno 100 valahány ezerért vették meg hogy most is ennyibe meg annyiba kerül. De monhatnak bármit amikor egy Ryzen 5 3600 6 mag 12 szál hűtővel együtt és 60 ezer újan akkor egy I7 7700k ami 4 mag 8 szál használtan a büdös életbe nem fog 70-80 ezret érni
2020. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:
100%

Minden annyit ér, amennyit valaki hajlandó kifizetni érte.

Másfelől hiába gondolja azt valaki, hogy mondjuk az a processzor amiről kérdezel mondjuk 40 ezernél nem ér többet, ha csak 70 ezerért lehet hozzájutni, akkor annak aki ilyet akar venni ki kell szurkolnia érte ezt az összeget.


Mert miként az, hogy mennyibe került újonnan nem jó érv egy alkuban, így az sem, hogy ennyi pénzért jobbat lehet venni.

2020. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Természetesen nem ér közel se ennyit. Akinek van esze, és jelenleg LGA1151 V1 -es az alaplapja, az belátja hogy az egyetlen ésszerű döntés a platform váltás.


Viszont nem árulnák ilyen drágán, ha nem lenne ráció benne hogy valaki megvegye. Egyrészt ritkák is ezek, és elvakult Intel Fan -ok ennyiért is megveszik, illetve van a lustábja, akinek nagy munka kiszerelni az alaplapot, és inkább megveszik túlárazva az elavultabb és lassabb procit.

2020. ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából fele annyiért reális, mint amit kérnek érte. 70 ezerért nem csak 12 szálas Ryzent vehetsz, hanem még lapot is hozzá.
2020. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire hülyeség, de az i7 6700k-m a userbenchmark szerint közel azonos overall, mint az r5 2600-3600. De váltani akartam, így eladtam a gépem. Gpu és háttértár nélkül. 140k-ért vitték házban a procit, lapot, ramot, hűtőt. Ha 60k-ért tettem volna csak a procit, annyiba vitték volna. KB reális szerintem.
2020. ápr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!