Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt videókártya, van baja?

Használt videókártya, van baja?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem használtan egy videókártyát, és arra lettem figyelmes, hogy még úgyis 56 fokos, hogy csak a böngésző van nyitva. Gondoltam biztos olyan a videókártya hogy csak akkor pörögnek a ventik hogyha nagyon muszáj, szóval gondoltam nem baj. Aztán kipróbáltam hogy mennyire melegszik fel néhány játéktól, és például a Tomb Raider-ben 85fokra is felment.

GTX 1080 TI-ról van szó, szóval szerintem nem kéne 100%-on pörögnie 85 fokon egy olyan játéktól. A procim egy i5-6500, elvileg még elég nagy bottleneck is kéne legyen, így nem értem hogy tud 100-on pörögni a gpu.

Lehet hogy a pasztát kikéne cserélni? Az előző videókártyám még megterhelés alatt is ritkán ment fel 70 felé, szóval nem a szellőzéssel lesz szerintem a probléma.


2020. ápr. 9. 12:16
 1/9 anonim válasza:
Az, hogy 100 pörög nem baj és a 85fok se ha az 1 ventilatorosad van szerintem nincsen baj de az újra pasztazas lehet nem árt ha használt
2020. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, de 3 ventis kártyáról van szó.
2020. ápr. 9. 12:29
 3/9 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zzzoli ***** válasza:

Nem írtad hogy milyen volt az előző kártya, lehet hogy az jóval kisebb teljesítményű volt.

Ez egy magas kategóriás kártya volt, a GPU felvértezve mindennel, magas órajelen, így kellett bele egy csomó tranzisztor, ami miatt magasabb a tdp-je.

85 C fok nem probléma egyébként a gpu-nak sem.

Ha teljesen nyugodt akarsz lenni akkor nézd meg hogy mennyire száradt ki a hővezető paszta és pásztázd újra, egy negyed óra az egész.

2020. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm az eddigi válaszokat. Az előző GPU-m egy MSI gtx 1060 3gb gaming x volt.
2020. ápr. 9. 12:56
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mi az hogy tomb raider? Pontosan melyik?

2013?


Beallitasok? Miert ne porgethetne 100 ra?

cpu limit se mindennel van csak ahova kell a cpu ero

2020. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy ilyen csucskari driverjeben is rengeteg beallitas lehet vagyis alapbol lehet kicsi fordulatra van allitva


meg fugg gephaztol, tapegysegtol

mire kototed szornyet?

2020. ápr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

stressztesztell

benchmarkal erdemes ellenorizni


birja e kb. Azt mint teszteken az eredmeny fok orajel


dx12 st

2020. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha netes tesztekhez hasonlítod akkor érdemes tudni mit jelent a delta a grafikonok esetén, azt hogy mennyivel melegebb mint a szobahőmérséklet. Ráadást sok ilyen tesztett nyitott tesztelési célra való asztalon végeznek, nem gépházban.


Ahogy már írták ez egy csúcskártya, amíg nincs leccapelve az FPS addig minél jobban kihajtja magát és melegszik. A 1060-ad egy takarékos model volt nagyon jó hűtéssel.

2020. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!