Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan érdemes a legfrissebb...

Hogyan érdemes a legfrissebb drivereket beszerezni a gépre?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hogy a gyártó oldáláról lenne ésszerű, csak az a gond, hogy ott általában csak több éves régi driverek vannak fent, mivel az alaplap, laptop, stb gyártók nem igazán szeretnek azzal foglalkozni, hogy figyelgessék, hogy jött-e ki újabb driver mondjuk a hálókártyához, chipset-hez, cpu-hoz.


Így sokszor csak azok a driverek vannak fent a support oldalán, amik az alaplap megjelenésekor éppen elérhetőek voltak és garantáltan működik vele a cucc.


A Driver Booster és hasonló programokban én sem bízom túlságosan, de akkor mi a megoldás, hogy mindig a legfrissebb elérhető driverek legyenek fent a PC-n?



2020. ápr. 10. 12:01
 1/7 hypno ***** válasza:

Ha az alaplap oldalán nincs újabb driver, akkor nincs újabb...és ennyi.

Hálókártyához, hangkártyához esetleg találhatsz a chipek gyártójának honlapján - úgy, hogy az eszközkezelőből kimásolod az azonosítójukatt és arra keresel rá, de a chipsethez nem.

2020. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem frissítesz. Miért, gondolod az alaplapgyártó ha a saját oldalára nem rakja fel a frissítést, akkor máshonnan be tudod azt szerezni? CSAKIS a gyártótól érkezhet a frissítés, ha pedig az ő oldalukon nem találod meg, akkor nincs több frissítés. Kész, pont.
2020. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ez nem úgy van, hogy a chipset, hálókárty, audio stb dolgokat nem az alaplap gyártója gyártja hanem a csipgyártók mint pl Realtek, Intel, AMD, Nvidia stb? Tehát ha nekem mondjuk Asus alaplapom van, a rajta lévő csipeket már nem az Asus gyártja, hanem attól függően, hogy milyen fajta AMD, Intel, Realtek stb. Mert pl a LAN chip gyártója is alaplaponként változó. Az enyémen pl. Realtek van, de másik Asus-on meg van, hogy Intel gyártányyú chip van.
2020. ápr. 10. 12:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig szokták szépen frissítgetni őket az alaplap oldalán is.

Egyébként felesleges nézegetni, hogy mindig a legfrissebb driver legyen fent, hogyha működik minden, akkor nem kell bántani.

2020. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 Pl. az alaplapom olalnán a legfrissebb hálókártya driver 2012-es, de ha felmegyek a Realtek oldalára ott van letölthető 2020.02.20-as kiadású is, és működik is a gépemen kipróbáltam.
2020. ápr. 10. 13:03
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mi a bajod akkor? Termeszetesen azok is gyartoi oldalak, letoltod hasznalod oket


altalaban ha nincs problema felesleges frissitgetni mindent


ami fontos az a chipset amit igazabol csak alaplapgyarto frissit

vagy nagy gyarto AMD/Intel

Vagyis nem kell szaz kis gyartot felkeresni miatta


ahogy vga driver miatt sem hiszen Nvidia, Intel, AMD szinten


jo drivereket elszoktak menteni emberkek... es ennyi

ujratelepiteni nem mindeg kell OS t


lepest sem lehet mindeg tartani mert ertelmetlen, ha szukseges akkor kell

frissitesek majdnem hetente vagy suruben is vannak de havi frissitest se mindenki gyozi, sok sok GB ot is jelent mellesleg

2020. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
[link] - igen, pl. ez is gyártói weboldal és ez esetben releváns, hisz a legtöbb alaplapban Realtek audiochip/LAN adapter csücsül, viszont én semmit nem találtam az enyémet beírva (RTL8111H LAN, Realtek® ALC887-VD2 audio). Így maradt az alaplap gyártó weboldala.
2020. ápr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!