Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopomban szeretnek memóriát...

Laptopomban szeretnek memóriát bővíteni. Most 4 gb van, honnan tudhatnám meg, hogy 16gb-ot elbírna?

Figyelt kérdés

4 gb ddr4 van benne, de lassul. Szeretnék bele legalább még egy 4 gb-osat, hogy legyen összesen 8.

De nem tudom, hogy hogy lenne jobb, ha egy 4 gb-ossal kibővíteném melle, vagy ha egy 8gb-osat vennék, és kivenném a mostanit. De az is érdekel, ha vennék egy 16 gb-osat akkor elbírná-e a rendszer, vagy egyátalán mitől függ?


2020. ápr. 18. 11:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ez a gépem amúgy:


[link]

2020. ápr. 18. 11:10
 2/15 anonim ***** válasza:

AIDA64 megmutatja milyen 4 gb-os ram van benne, ez alapján vehetsz bele még egy ugyanilyet.

[link]

2020. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elvileg tehetsz bele egy 16 gb-osat is.


[link]

2020. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

sajnos nem igazan talalni infot


lenovo oldalan nem nezted meg?

nem tudom miert kell hozza regisztralni hogy infot kapjak rola...


mashol ugytunik hogy csak 8GB ig tamogatja de hogy hogyan is (van e integralt is benne es hany slot bovitohely van) azt nem tudni

2020. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 +1 csak az nem pont ugyanaz de lehetseges hogy hasonlo maradt

ha 1 slot van benne akkor lehet hogy a 4GB az integralt es 20GB ig bovitheto a 16 ossal

2020. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


igen forasztott


kerdes itt miert nem irja mennyivel bovitheto...

2020. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az árukeresőn találtam róla infót, nem tudom, hogy hiteles-e.

[link]

Ezek szerint 4 giga integrált memória van benne és max annyit is kezel, továbbá nincsen több bővítőhely benne.

2020. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Memory

4 GB DDR4

4 GB DDR4 + 2 GB Slot

4 GB DDR4 + 4 GB Slot

4 GB DDR4 + 8 GB Slot

16 GB Slot


PDF Datasheet ben igy all ami erdekes:D


nehez normalisan irni ugytunik masoknak is nem csak nekem:P


de feltetelezhessuk hogy hatha 16+4 akart lenni

2020. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 hat ha a gyarto sincs tisztaban termekevel?


egy ilyen boltgyujtos oldal nem fog valosat irni, eleve ezekbol 8GB osok is voltak arulva (ami persze nem zarja ki hogy integraltak es bovito foglalat nelkuliek


tesztek mar valamenyire iranyadobbak, de hat tipuson (gyartosorszamon) belul is van hogy varialnak, hogy hamisitott e az ketes inkabb gyarto nem torodik vele csak annyira amenyire bir

2020. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A benne lévő 4 GB RAM fixen forrasztott, ehhez tudsz még hozzápakolni 4-et vagy 8-at, hogy legyen 8 vagy 12 GB RAM-od. (Szerintem az átlag felhasználónak összesen 8 GB RAM bőven elég.)

Ami még sokat gyorsíthat a gépen, az egy SSD, elméletileg van a laptopban egy M.2 port, tehát M.2 SATA SSD-ket támogatnia kell (az M.2 NVMe-t elméletileg nem). Ilyenkor az SSD-re kell a Windows-t telepíteni, a HDD-n meg maradhatnak az adatok.

2020. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!