Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fontos a sorrend?

Fontos a sorrend?

Figyelt kérdés
Már 7 éves múlt a számítógépem (pár hónapja), i3 proci, kissé öreg, de nagyszerűen működik. Azonban előjött ez a fránya lefagyás, ami általában csak akkor következik be, amikor google chrome, és a nox player nevű android alapú emulátort futtatom egyszerre. Nem mindig, de előjön, majd elfeketedik a kép, és a következő üzenet ugrik fel: A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt. Nemrég vettem hozzá egy újabb 8gb-os ramot, amit a másik mellé pattintottam, (így összzesen 16gb ddr3), viszont a windows 32 bites oprendszeren továbbra is fennáll ez a dolog, a legutóbb pedig már nem is reagált csak lefagyott és úgy maradt. Most felcseréltem a kettőt, tehát az új került az első slotba, a régi a második slotba, (mert ugye a 32 bites csak kevesebb mint 4gb-t ismer fel). Kérdésem pedig, hogy számít-e ezek sorrendje? Lehet, hogy csak a régi memória használódott már el? Mellesleg a win10-es op rendszer (64 bites) 16 gb-vel gyönyörűen tudom használni a premiere prot, csak ott az emulátor valamiért laggol, ezért kell a 32 bites op rendszer is, illetve egy két régebbi pc játék végett.

2020. ápr. 21. 14:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg a videokártyát kéne lecserélnem? Szeretnék már beruházni egy új gépre, de amit kinéztem és korszerű lenne, piszok drága, szóval egy darabig muszáj még ezt használnom.
2020. ápr. 21. 14:38
 2/10 hypno ***** válasza:

32 bites rendszer csak 4 (azaz NÉGY) GB memóriát képes megcímezni, vagyis mindegy, hogy ezen felül mennyivel vannak feltöltve a slotok.

Az emulátorok pedig zabálják az erőforrásokat, mert szoftveresen kell úgy tenniük mintha hardverek lennének.

2020. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A videokártya drivere fagy szét, ez a képernyőillesztő. Nincs az a szituáció amikor 32 bites oprendszert *kell* használnod, 32 bites program fut 64 bites oprendszeren, csak fordítva nem működik, csak hátránya van a 32 bites oprendszernek. A ram sorrendje nem számít.

De magára a fagyásra első körben néznék egy másik drivert, ha nem oldja meg esetleg lejjebb veheted az órajelét a gpu nak, ha az is ilyen öreg simán előfordulhat hogy nem bírja már tartani a gyári beállításokat(vagy maga a gpu, vagy a vram, ha ez a gond akkor ha 5-10 százalékot visszaveszel valószínűleg eldöcög még egy darabig gond nélkül).

2020. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
röviden:a ram lehet szektorhibás amit le tudsz ellenőrizni a beépített memóriadiagnosztikával.egyéb esetben ritkán megy tönkre,de annak oka van ill teljesen elszáll.próbálj ki másik emulátort pl bluestacks.mem írtad hogy milyen kártyád van.van egyáltalán..?így aztán nehéz megmondani hogy szükséges-e fejleszteni.miért nem írtad le a teljes konfigot?pár éves intel gépet felesleges cserélni mert mindennapi használatra bőven elég.olcsón kapsz hozzá használt i5 vagy i7 procit és akkor vígan elketyeg még hosszú évekig.
2020. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 virtuális gép\premiere pro bőven a mindennapos használaton kívül van, az meg hogy veszel hozzá egy i7 et és vígan el leszel akkora baromság mint annak a rendje. kettő helyett négy mag, hányásos hasmenésről sima hasmenésre váltasz, yay?
2020. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lol..nem éri meg az i3/i-7 re fejleszteni,akkor mi az amire megéri.150-ezres amd ryzen?A kérdező véleménye alapján gyönyörűen fut,csak laggol.Miért kell android emulátor a pp alá?Ez a kérdés egy nagy katyvasz így;csodálkozom hogy reagált valaki erre.
2020. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos a kérdésem arra irányult, hogy: mivel a 32 bites csak kevesebb mint 4gb-t ismer fel, ezért számít-e hogy a 2 8gb-s memóriából melyik van az első slotban. Erre megkaptam a választ, hogy nem számít. A katyvasz pedig a te fejedben lehet, ha nem értetted meg. Nem sikerült megértened a fent leírt szöveget, sajnálom. Mellesleg miért ne érné meg? Az i3 procihoz, és a meglévő alaplapomhoz már nem tudok jobb videókártyát vásárolni, mert egyrészt nincs a piacon, másrészt az újak nem kompatibilisek - utánanéztem. Tervbe van, mert a gép játékra, és videó szerkesztésre, effektelésre szükséges, és körbenéztem 260-300k ft-ból kijön egy olyan gépezet, amely a 4k fájlokat könnyedén kezeli. Ez a gép nem képes rá, de ez mellékes információ volt csupán. A lényeg arra irányult, hogy ezt a problémát okozhatja-e a memória, és ha igen, fontos-e a sorrend, hogy az új memóriát raktam az első slotba. Csak azért kérdeztem, mert nem vagyok számítástechnikai zseni, de józan paraszti ésszel felmerült bennem ez a kérdés, hiszen mi alapján dönti el a számítógép, hogy melyik memória kártyát használja a kettő közül?... A négy mag bizony azért kell, mert egyszerre szeretek több mindent futtatni, pláne ha videószerkesztésről van szó, ha esetleg gyorsan valami képet kell átdolgozni ps-ban, esetleg efektelni ae-ben, de közben folytatni szeretném a munkát, egyszerre többféle program van megnyitva...akkor zene után nézni, esetleg új módszerek után kutatok közben az interneten... Valamint ahogy feljebb említettem a 4k-s videó szerkesztéséhez kell az újabb konfig, mert ehhez már nem tudok olyan kiegészítőket (videókártya, 32gb ram), venni, amik azért kellenek, hogy 1/4 minőségben ne laggoljon, ha visszanézem a videót. (4k-ban meg aztán teljességgel lehetetlen ezen a gépen dolgozni)... Szóval mégegyszer a lényeg a legelső kérdésre irányult. Arra megkaptam a választ. Köszi.
2020. ápr. 22. 10:15
 8/10 A kérdező kommentje:

#2

Igen, tudom, fent le is írtam, amit te is.



#3

Van az a szituáció, létezik olyan 2000-2005 között kiadott pc játék, amely nem nyitható meg 64 bites rendszeren, és nincs olyan infó neten SE! ami megoldaná ezt a problémát. Illetve vannak olyan szoftverek, melyek gyorsabban reagálnak 32 bites oprendszeren (amint említettem a nox player is). Megnézem az órajeles témát, köszi, ment a zöld pacsi.



#4

Nem a fejlesztés a lényeg itt most, hanem a sorrend. A fejlesztést ígyis-úgyis megejtem, a fentebb írt kommentem végett. Persze mindennapi használatra jó, de nekem nem csak arra kell. Ezért majd tovább fogom adni, amint megvan az új gép.


#5

Kérlek magyarázd el, miért nem éri meg a 2-ről 4 magosra váltani? Mellesleg amit kinéztem az 8 magos...

AMD - Ryzen 7 3700X Octa-Core 3.6 GHz Socket AM4 Desktop Processor

2020. ápr. 22. 10:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit állítasz abból egy szó sem igaz a vga/i3/alaplap kompatibilitás vonatkozásában.4k videót hol említettél korábban..?Továbbra sem árulod el hogy milyen hardvereid vannak.De a memóriát illetően megkaptad a választ.
2020. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha nem írtam le, akkor honnan veszed, hogy nem igaz a kompatibilitás vonatkozásában leírt válaszom? Na ugye... Elveszel a részletekbe, teljesen felesleges a hardvereimet felsorolnom. Körülnéztem a piacon, azok amik vannak nekem, kifutott termékek. Megint csak nem erre irányult a kérdés. A 4k videót pedig pár mondattal előbb említettem... ,,A fentebb említettem" mondatomat, azt arra értettem. De ez megint csak irreleváns a fő témát tekintve. Nem kell kötekedni.


,,amely a 4k fájlokat könnyedén kezeli." tessék még idéztem is, hogy ne kelljen keresgélned a "hosszú" szövegben.

2020. ápr. 27. 02:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!