Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás integrált VGA esetén...

Hibás integrált VGA esetén bootolható még a rendszer dedikált kártyával?

Figyelt kérdés
Annyi a helyzet, hogy egy illesztőprogram-frissítés majd sikertelen rendszervisszaállítási kísérlet után feltehetőleg meghalt az alaplapi videokari. Driver Booster-rel frissítettem többek közt a szóban forgó Radeon HD 7560D illesztőjét, de inkompatibilis drivert szedhetett le. Volt már ilyenre példa, akkor megoldottam, de most sem a Windows indítási javítás képernyője után, sem külső adathordozóról való bootolás esetén nincs képi megjelenítés, így teljes újratelepítést sem tudok eszközölni. A BIOS viszont működik. Az érdekelne, hogy ha beleraknék egy dedikált videokártyát és azt kötném össze a monitorommal, az - ha átmenetileg is - megoldaná-e a problémát.

2020. ápr. 22. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy hibás drivertől nem fog a hardver behalni.

Egyébként: általában igen, orvosolható a hibás integrált kártya egy dedikáltta. De nem mindig...

2020. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

1. a gpu a processzoron belül található, és erősen összefügg a szintén integrált memóriavezérlővel. Ha megsérül a gpu, akkor meghal a processzor is, mert nem tud hozzáférni a memóriához.

2. ha a biosba be tudsz lépni, akkor működik a hardver.


Valószínűleg a windows ment szét, a külső bootolást pedig szerintem elnézhetted.

2020. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

A Driver Boostert meg el kéne már felejteni, mert kitudja honnan szedi össze a drivereket. Mindig az adott hardver

hivatalos honlapjáról letöltött meghajtóprogramot kell telepíteni és akkor nincsen ilyen probléma.

2020. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha integrált grafika mellett látod a BIOS-t, akkor az a videochip működik.

...de semmi akadálya, hogy eleve dedikált videokártya mellett intézd a telepítést.

2020. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ma kapok kölcsönbe egy dedikált kártyát, ha azzal bebootol a rendszer, lementem amit kell és csinálok egy teljes újratelepítést. Driver Booster-rel meg többet nem foglalkozom.
2020. ápr. 23. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen ha behelyezel egy új videó kártyát és át állítod BIOS-ban (ha kell) hogy melyiket használja, de szerintem mindig az újat.
2020. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!