Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi idő után érdemes egy...

Mennyi idő után érdemes egy laptopot lecserélni?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves Lenovo B590-es laptopom, megkímélt állapotban.

[Proc: Intel(R) Pentium (R) CPU 2020M @ 2.40GHz 2.40 GHz

Memória: 4,00GB (3,62 GB)

64 bit, x64 proc.]

Annyi a baja, hogy zörög a hűtőventilátor, az aksi is fárad, ill. egy billentyű tönkrement, ettől eltekintve jó. Két dologban gondolkodom: renováltatom s tetetek bele egy SSD meghajtót, s még pár évig jó lesz. Vagy, veszek egy újat (esetleg egy PC-t). Az árkülönbség elég tetemes. Szerintetek melyik a jobb döntés?



2020. ápr. 22. 19:03
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
54%
Neked kell elndönteni, most mire használlod, erre mennyire elég...
2020. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen gépet egy SSD-vel és nem feltétlenül Windows 10-el (inkább a 8.1 lenne ideális) még évekig tudsz vígan használni, ha csak böngészés, dokumentumszerkesztés, meg e-mailezgetés a cél. Nyilván nem lesz egy tigris, de ha neked nincsenek nagy igényeid (videóvágás, játék, stb...), akkor szerintem megéri felújítani.

Nagytakarítás, SSD-t bele, de új akksit kizárólag akkor, ha tudsz szerezni gyárit. Utángyártottból én még nem láttam olyat, ami 1-2 évnél tovább bírta.

2020. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Amikor már nem működik megfelelően vagy kevésnek érzed a teljesítményét és már nem tudsz rajta érdemben segíteni (SSD, RAM bővítés, újratelepítés stb trükkökkel).
2020. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor neked már nem felel meg.

Szerintem nem kell ecsetelni, hogy ez mennyire egyéni döntés és elhatározás kérdése. Elmondhatom, hogy én hogy döntenék, de egyáltalán nem biztos, hogy az a döntés más számára is ideális lenne.


Egyébként ne csak a puszta árban gondolkodj! Lehet, hogy most beleölsz 30-50 ezret, és még 2-3 évig jó lesz. Ha veszel egy újat, akkor az meg akár 5+ évig használható lesz. (Ez is egyéni dolog, hogy ki mire használja. Én az előtő gépemet 9 évig használtam, igaz, nem gamer PC-ként.)

Ha meg mondjuk veszel egy asztali PC-t 80-100 ezerért, amit azért könnyebb bővíteni, akár közel egy évtizedig kihúzhatod vele.

Az sem utolsó szempont, hogy egy használt gépnél fokozottan fennáll a veszélye, hogy valami elromlik benne. Oké, egy új gépnél is, elég sok a szériahibás... de azokat garanciára kicserélik. Ami nem gyári hibás, az általában évekig megbízhatóan működik. Szóval felújításnál mindig bele kell számolni az extra kockázatot is.

A notebook vs. asztali PC kérdéskörben szintén neked kell dönteni. Mennyire számít a hordozhatóság?

Én inkább vennék egy új asztali PC-t, mivel szinte teljesen irreleváns a hordozhatóság. (Mint ahogy tettem 3 éve.) Csak én SSD helyett merevlemezt tettem bele, ugyanazon árért a kapacitás többszörösét kaptam, és Linuxon eleve gördülékenyebb minden, egy 1 perc alatti töltési idő meg bőven az ideális kategória.

De ez én vagyok. Neked kell eldöntened, hogy Te mit tartasz lényegesnek.

2020. ápr. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nekem egy 9 éves laptopom van, még mindig napi szinten használom és tökéletesen teszi a dolgát. Nincs benne SSD, az akkumulátora kb. 3 év után megadta magát, ez ilyen. Ramot bővítettem tavaly +4GB-tal, így jelenleg 8GB ram van benne. Ha a merevlemez megadja magát akkor is SSD-t fogok bele tenni én is és úgy gyorsabb lesz. Tehát simán tudsz használni egy laptopot akár 10-15 évig is. Nyilván ez tőled is függ, hogy mire kellene használnod. A pc ellen az szól, hogy az nem mobilis, viszont mellette meg az szól, hogy játékra az a jó, egyszerűen kényelmetlen laptopon játszani.

Az hogy hangosan zúg a laptopod valószínű azért van mert nem tisztítottad ki már jó ideje, de kb. 15 perces melóval te is ki tudod pucolni.

2020. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szántóvető ***** válasza:
ssd nélkül is jó lesz még pár évig.az ebayen fillérekért kapsz hozzá ventit.vagy pedig elköltesz 150 ezret és veszel valamit,esetleg összedobsz egy asztali gépet olcsóbban..
2020. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!