Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja a "hibát"?

Mi okozhatja a "hibát"?

Figyelt kérdés

A monitor mintha kicsit szaladna. Nem ugrál a kép, hanem "lehet látni a csíkokat, ahogy mennek felfelé".

Bocsánat, de nem tudtam jobban megfogalmazni.


Egy ideje szellemképes de kis kábelmozdítással megoldódott.


Tegnap hosszabb idő után raktam össze a gépet újra és az egyik kondenzátor megmozdult. Esetleg ez okozhatja? Vagy kábel/kártya/monitorhiba?


A kártya rx 550, most telepítem épp azt a drivert, ami a kártyához volt cd-n, hátha valamiért nem jó neki a legújabb.


Az előbb kipróbáltam egy másik gépen a monitort, és bár azon nincs fent driver a kártyához, ami benne van ezért 800*600-on indult, ott nem nagyon vettem észre.


Mondjátok, hogy nem kell kicserélni a fél gépet és nem tettem tönkre egy ügyetlen mozdulattal a kondenzátornál...


2020. ápr. 23. 12:20
 1/9 A kérdező kommentje:

A monitor egy hanns-g hw191a


Vagy olyan esetleg lehet, hogy most más helyen van, eddig messzebb volt az elosztó, és bezavarhat?

2020. ápr. 23. 12:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy érted, kiszakadt a kondenzátor a lapból? Akkor csak vissza kell forrasztani, vagy ha nem megy akkor kicserélni ugyanolyan kapacitásúra. Valószínűleg valami tápfeszültséget szűr, ami ha nem megfelelően tiszta akkor okozhatja a monitoron az mlítet problémát.
2020. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Említetted, hogy a kábel mozgatással megoldódott a szellemkép. Nos ez a kábel be van csavarva rendesen koppanásig a videokártyába, monitorba? Esetleg ha teheted próbáld ki másik kábellel.
2020. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Nem tudom, hogy kiszakadt-e, mármint a helyén maradt, csak ahogy a helyére raktam mindent hozzáértem az egyikhez és megmozdult (nem merőlegesen áll a lapra, hanem pár fokkal elferdült).

Tudom, hogy 2 szál tartja kb, ezért nem nagyon próbáltam egyengetni. De így nem tudom, hogy az egyik forrasztás elengedte-e.

2020. ápr. 23. 12:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, mindig ellenőrzöm, hogy jól vannak-e bedugva a csatlakozók meg be is csavarom.
2020. ápr. 23. 12:36
 6/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam tv-n, másik kártya/gép, ugyanez a csatlakozó, zöld képet adott.

Most az 550-el sárgásat ad, kicsit mozgatva visszajött a normál szín.

Szóvak a kábel tuti cserés. De remélem más nem.

2020. ápr. 23. 13:08
 7/9 A kérdező kommentje:

Frissítés:


Kipróbáltam egy másik kártyával, ha közvetlenül a vga csatlakozón keresztül kapom a képet, nincs ez a jelenség.


Az rx-en (másik, nem a kérdőjeles kondenzátoros lapon) viszont nincs vga, így hdmi-vga átalakítón keresztül megy az össtekötés.

Ha a másik kártyán (gt430) is az átalakítón keresztül dugom össze, gyengébben, de jelen van a "hiba".


Lehet, hogy az átalakító zavar be / megy tönkre?

2020. ápr. 23. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:
A v-sync a játékban Ki vam kapcsolva. Ez a gond ( figyelem, ha nincs olyan harvered, ami kepes fixen a 60 fps-re , akkor ne nagyon kapcsold be, mert lekorlátozza az fps-t 30-ra)
2020. ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A baj az, hogy játékon kívül is jelen van, sőt.

Játék közben nem annyira látszik. Legalábbis, tegnap este "teszteltem" 2-3 játékban a kártyát, az egyiknél jobban, máshol kevésbé látszott.

Nem szoktam 1080p, ultra beállításokat használni, stabilan megvan a 60fps minden játéknál, amit futtatok.

2020. ápr. 24. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!