Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Táp hibát, okozhatja más...

Táp hibát, okozhatja más alkatrész?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A kérdésem pontosan az lenne, hogy tönkremehet e a tápegység egy másik alkatrész hibája miatt?


Tegnap még megfelelően működött a gép, ma pedig már nem kapcsol be.

Az tudni kell, hogy ez már a 2. ugyanolyan tápom, és eléggé zavar, hogy egy jó márka és azon belül is egy minőségi táp csak úgy tönkremegy. Nem tudok arról sem, hogy ez a széria hibás lenne.


A legelsőnek az volt a hibája, hogy a ventilátor nem kapcsolt be, ezért, ha játszottam, vagy bármi olyan dolgot csináltam, ami jobban megterhelte volna a gépet, akkor már annyira melegedett, hogy inkább lekapcsolt.

Azt visszaküldtem, és adtak helyette egy újat (ugyan azt a típust). Ez pár éve volt, és most ez is megadta magát, minden előjel nélkül. Nem hiszem amúgy, hogy más alkatrész tönkreteheti, de azért mondom megkérdem, hátha valaki tud valamit. Gondoltam, még esetleg arra is, hogy nem e áramingadozás miatt ment tönkre, az erre fele gyakori probléma sajnos. De tele van mindenféle védelemmel, szóval ezt se nagyon értem.. vagy ennyire "szerencsés" vagyok csak ?..


A táp pontos típusa:

EVGA SuperNOVA 650W G1 Gold


A gép alkatrészei, ha fontos lenne:

CPU: i7-4770k (Jelenleg 3.5 GHz, pár hónapja raktam vissza, addig 4.0 GHz-en ment, de feleslegesnek éreztem.)

Hűtés: Corsair H105

VGA: ASUS GTX 770 OC 2GB (Ennek az alap órajele kicsit meg van emelve.)

Lap: Asus Maximus VI Hero

RAM: Corsair Dominator Platinum 8GB Kit

+ 2db SSD 1 HDD 1 ODD


A válaszokat előre is köszönöm.



2018. jan. 2. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

De tönkreteheti.

Sőt elég jellemző hiba, hogy teletolják a gépet USB eszközökkel, amik a készenléti körről mennek éjjelnappaltélennyáron ugye hűtés nélkül is


Erről a jómárka tápról még nem is hallottam amúgy, de pár évesen akámelyiktől elnézem, hogy megáll.

2018. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha nem megy a gép, le van kapcsolva az elosztó semmilyen áramot nem használ.


Attól, hogy te nem hallottál róla, az semmit nem jelent. Pár év után meg, ne álljon meg ennyi pénzért. A régi gépembe, ami több mint 10 éves már, egy "neve nincs" táp volt és most ment tönkre nem rég 10 év után..

(Mellesleg ami a gépbe van dugva, az egy egér, egy billentyűzet, egy fejhallgató és egy internet stick, + 2 monitor)

2018. jan. 2. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!