Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alulfeszelésnek mi értelme...

Az alulfeszelésnek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Van yegy haverom aki nem rég vett új gépet, és az első dolga az volt hogy a RAM-ot és a CPU-t alulfeszelte ls még asszem a GPU-t is. Ennek amúgy mi haszna van a gyakorlatban? Mert értem én, hogy csökken valamelyest a hőtermelés és a fogyasztás is, de ez elenyésző és a nyilván a teljesítmény csökkenni fog ezáltal. Meg igaz az a meggyőződés, hogy az alkatrészeknek "egészségesebb" ha alacsonyabb frekvencián üzemelnek a gyárinál?

2020. ápr. 24. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a feszültséget csökkentette, mást nem, akkor nem lesz teljesítmélnycsökkenés, én is ezt csináltam régebben a Radeon Hd 4850emmel és azóta 10-15 fokkal hűvösebb játék közben.
2020. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Áramfogyasztásban hoz ez érezhető nyereséget?
2020. ápr. 24. 16:57
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Áramban nem de élettartam több lesz mert hűvösebb lesz én pl Ryzen 1600af em alufeszeltem durván és 45 50c fölé nem megy. Ugyanazon a MHz én mint alapból
2020. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Hasznai:

- Mérsékelt hőtermelés és fogyasztás

- Hosszabb élettartam


Utóbbira még csak-csak lehet mondani, hogy nem lényeges az eltérés, de előbbi akár drasztikus is lehet. Én például így csináltam az olykor 120W-ot zabáló processzoromból 65W-os változatot, és így értem el, hogy akár passzív üzemben is tud működni a videokártya, még játék közben is. És nem, csak alulfeszeléstől nem csökken a teljesítmény, cserébe nőhet az instabilitás, ha túlzásba viszik.


Az alacsonyabb frekvenciás dolog viszont baromság, mivel nem a magas frekvencia, hanem az ehhez szükséges magas feszültség a degradáció és a meghibásodás fő okozója.

2020. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

"Az alacsonyabb frekvenciás dolog viszont baromság, mivel nem a magas frekvencia, hanem az ehhez szükséges magas feszültség a degradáció és a meghibásodás fő okozója."


Elfelejtettem hozzátenni, hogy kivétel az AMD Ryzen, mivel ott valamiért a magas frekvencia (gyárinál magasabb órajelekről beszélünk) valóban okozhat degradációt.

2020. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Én például így csináltam az olykor 120W-ot zabáló processzoromból 65W-os változatot"


Az durva, akkor így akár egy az ajánlottnál kisebb táp is elég lehet az adott konfighoz ha minden cuccnál sikerül ennyit nyerni a fogyasztásnál?

2020. ápr. 24. 17:17
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Az alulfeszelés általában azt jelenti, hogy mekeresik melyik az a legkisebb feszültség, amin a chip még stabilan működik. Gondolom a gyárban nem lőnek be minden egyes processzort 0,05V pontossággal, hanem itt is tól-ig határok vannak egyes példányokhoz. Akinek meg annyira nagyon fontos a fogyasztás az vehet egy eleve kis étvégyú procit, visszavesz egyet/felet a szorzón és megkeresi a legkisebb feszkót. Egy kis szerencsével biztosan drasztikus eredményeket lehet elérni, akár passzív vagy nagyon lassú fordulatszám mellett teljesen csendes gépet lehet építeni, ami mondjuk egy HTPC esetében nem rossz dolog.
2020. ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Ha alulfeszelest stabilan birja akkor a teljesitmeny novekedni fog, stabilabb lesz

addig, amig instabbilla nem valik

nagyreszt a kevesbe melegedes miatt van ez


Attol meg hogy feszultseget noveled nem lesz nagyobb teljesitmenyu valami,


meg vannak az optimalis hatarai ennek, valamelyiknek szukebb valamelyiknek tagabb


Tokeletes hardverek epp azok amik OC t is birnak alulfesz mellett, igaz optimalistol egyre jobban eltolodnak viszont teljesitmenyuj nol


a stabilitas persze csokken, de ez nem jelent instabilitast ettol meg


nezeges sok ilyen tesztet ha ez a tema erdekel vegulis a jovoje ez hogy mindent finomhangolj

mivel a gyari beallitasoktol sokkal jobbat ki lehet hozni legtobbszor mindennel

2020. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

* legelejen amit irtam


*teljesitmeny minimalisan novekszik az egyre jobb stabilitas miatt


persze rengeteg minden fuggvenye ez "sajnos", elektromos halozat, tapegyseg, alaplap...


de altalanosagban igy van hogy attol meg hogy feszt csokkentesz nem lesz instabilabb, erotlenebb csak ha elered az adott peldany hatarat, addig eppenhogy pozitivan hat mindenre


persze ritka kivetelbol is sok van ahol a fesz alitastol elhanyja magat egybol, mindegy milyen kicsi es merre tortent (le-fel)


Xy4

2020. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesitmény növekszik mert hüvősebb és nem vesz vissza a mhz ből általában.
2020. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!